Otwieramy własną działalność – niełatwe wyzwanie, lecz przynoszące często duże zyski

Posted on 23/10/2019 1:11pm

Aktualnie wiele ludzi decyduje się założyć prywatną firmę. Wiele osób, pragnąc spełnić takie pragnienia decyduje się na taki krok. Część też jest zmęczona pracowaniem na czyjś rachunek i, chcąc być niezależnymi i samodzielnie kreować swoją biznesową przyszłość.


Zapewne każdy stawia sobie pytanie jak otworzyć działalność gospodarczą. Kilka istotnych informacji: poradnik.wfirma.pl/-dzialalnosc-gospodarcza-cz-1-pierwsze-kroki-na-drodze-do-wlasnej-firmy-cz-i założyć własną działalność. Spotykamy wiele poradników, które wskazują jak to zrobić. Najistotniejsze by mieć oryginalny pomysł, to już połowa wygranej. Niezbędne są również fundusze, jakie możemy przeznaczyć na otwarcie przedsiębiorstwa, nie jest to jednak przeszkoda, bowiem aktualnie jest obecnych wiele zapomóg finansowych, które wspierają nowych biznesmenów. Pragnąc otworzyć jednoosobową firmę można dostać bezzwrotne dofinansowanie do 40 tysięcy.
praca przy laptopie
Source: pixabay.com

Zakładanie własnej firmy wiąże się również z mniej miłymi stronami. Sami musimy dbać o to, by wszelkie dokumenty zostały wypełnione. Na początku zakładania firmy dość trudne jest opłacanie składki ZUS. Ciężko płacić składki kiedy firma nie ma jeszcze zauważalnych zarobków,jednak zgłębiając swoją wiedzę dotyczącą opłat, które należy opłacać, widzimy, że początkowi biznesmeni posiadają niższą składkę ZUS przez okres dwóch lat. Ważnym punktem jest także wybór rodzaju firmy, należy podjąć decyzję czy ma być to jednoosobowa działalność gospodarcza czy spółka i w zależności od tego jaką formę wybierzemy, rozpocząć odpowiednie działania.
umowa do podpisania
Author: shho
Source: http://www.sxc.hu


Warto mieć na uwadze, iż firmę może otworzyć każdy kto ukończył 18 lat.
Jeżeli jednak nie zdecydujemy się na założenie własnej firmy, mamy możliwość zatrudnić się u danego pracodawcy. Wówczas sytuacja wygląda zupełnie inaczej. Wtedy wszelkie składki opłaca za nas nasza firma, do tego grona przynależy też składka na ubezpieczenie zdrowotne (więcej: wFirma). W tym przypadku również mamy wybór i zdecydować się na prywatne ubezpieczenie, obecwFirmaest bowiem dużo grup, które proponują wykupienie takiego ubezpieczenia.
Trzeba także brać pod uwagę rodzaj umowy, jaki zaproponuje nam nasz przyszły pracodawca. Nierzadko też jesteśmy zmuszeni przejść przez tak zwany okres próbny, który pozwoli pracodawcy podjąć decyzję o naszym przyjęciu, bądź o nie przyjęciu naszej aplikacji. Wówczas dostajemy do podpisania papier, który nazwiemy umowa o pracę na okres próbny (jak wygląda taka umowa: Pracodawca zapoznaje się z naszymi kwalifikacjami, sprawdza naszą przydatność na na dany etatporadnik.wfirma.pl/-umowa-o-prace-na-okres-probnyię do przedsiębiorstwa, zapoznaje nas również z warunkami pracy. Dokument ten może być zawarty na czas nieprzekraczający trzech miesięcy.

Tags: pieniądze, CV, dofinansowanie