Polski dla obcokrajowców

Posted on 12/07/2018 10:35am

Praca, biznesmen
Author: www.s-lab.pl
Source: www.s-lab.pl
Sporo osób, przyjeżdżających do naszego kraju na stałe, nie potrafi mówić po polsku. Nikt nie wątpi, że powinni oni bez zwłoki rozpocząć zajęcia, by po krótkim czasie być w stanie porozumiewać się po polsku, tak w kontaktach biznesowych, jak i tych mniej oficjalnych. Oferowanie kursów języka polskiego dla obcokrajowców wydaje się być wyjątkowo pożądane w warszawie, ponieważ to tam najczęściej się oni zatrzymują. Znalezienie tego rodzaju oferty jest w dodatku równie proste jak wpisanie w Google słów „polski dla obcokrajowców Warszawa”.

Dopasuj się do otoczenia
Mimo, że niektórzy obcokrajowcy wydają się żywić przekonanie, że w Warszawie każdy włada kilkoma językami, mogą się oni mocno rozczarować. Mimo, że faktycznie większość z nas jest w stanie rozmawiać w języku angielskim, niemieckim czy rosyjskim, tak z innymi może nie być tak łatwo. A przecież w Polsce działa wiele fili korporacji zagranicznych, w tym indyjskich, chińskich, czy japońskich, które zatrudniają własnych natywnych pracowników. Nauka języka urzędowego państwa, do którego się emigruje na stałe, daje ważne poczucie bezpieczeństwa oraz ułatwia bliżej poznać kulturę, tradycje i wartości określonego kraju. Poza tym niewątpliwie obcokrajowiec, który będzie w stanie mówić po polsku, z pewnością zrobi lepsze wrażenie na osobach stąd i zyska większą przychylność niż ktoś, kto zupełnie nie będzie znał naszego języka (-> zobacz przykłady).

Author: HEMMERSBACH
Wybierz odpowiedni kurs
Warszawa jest miastem, w którym oferta lekcji polskiego dla obcokrajowców jest bardzo szeroka. Wystarczy wpisać w wyszukiwarkę Google takie frazy jak „kursy polskiego Warszawa”, by zobaczyć jak dużo propozycji jest na wyciągnięcie ręki. firmy prowadzą zajęcia zarówno indywidualne, jak i w grupkach, proponują również wyjazdy, w trakcie których uczestnicy mają szansę na wzmożoną naukę niemal dwadzieścia cztery godziny na dobę.

Ciekawą formą nauczania są kursy online. Co ciekawe, szkoły dopasowują program kursów do profilu uczestników odpowiednio do tego, czym zajmują się w polsce. Dlatego inaczej będzie przeprowadzony kurs dedykowany dla dyplomaty, biznesmena, a inaczej dla ucznia, który przybył do naszego kraju na Erasmusa lub przeprowadził się tu na stałe z całą rodziną (oferta). Kolejnym czynnikiem zachęcającym do skorzystania z oferty szkół dla obcokrajowców są pracownicy, którzy posiadają niezbędne kwalifikacje do nauczania języka polskiego osób, które nigdy wcześniej nie miały z nim styczności.

Tags: polska, kurs, Warszawa, firmy, wyjazdy, szkoły, język, tradycje, naukę