Z jakiego powodu dobrze poznawać nowe języki obce

Posted on 22/06/2018 8:38am

Czytając rozmaite ogłoszenia o pracę, bardzo często możemy się natknąć na to, iż w podstawowych wymaganiach umieszczona jest znajomość języka obcego. W atrakcyjniejszych posadach, warunkiem jest płynna znajomość minimum 2-óch języków obcych. Takie osoby są poszukiwane w tej chwili wśród pracodawców najczęściej.
szkolenia
Author: NCDOTcommunications
Source: http://www.flickr.com
W związku z tym, jeżeli ktoś jeszcze do tej pory nie umie nawet jednego języka, albo potrafi wyłącznie odrobinę język angielski, w żadnym wypadku nie ma obowiązku żeby unikać tych ogłoszeń i poszukiwać mniej atrakcyjnych posad. Czas najwyższy rozwinąć swoje umiejętności.A można to zrobić chociażby poprzez zapisanie się na kurs włoskiego w stolicy - odnośnik. Z jakiej racji te język miałby być dla nas bardziej atrakcyjnym językiem, niż na przykład francuski albo rosyjski. Pomyślmy, czy zamierzamy ponownie być po stronie kilku potencjalnych pracowników na jedno miejsce, czy może tak naprawdę po stronie jednego kandydata na parę ogłoszeń o pracę. To jest raczej naturalne, że ze znajomością bardziej niszowego języka obcego, kreujemy większą konkurencję dla pozostałych zainteresowanych pracowników. Ponadto w pozostałych regionach, przykładowo na Zachodzie Polski, jest czymś całkowicie oczywistym, że wszyscy w podstawówce uczą się języka niemieckiego. Tak samo jest w kwestii języka rosyjskiego, jak i też wschodniej granicy Polski. Bardziej opłacalne warunki pracy, to w rzeczy samej nie jedyne powody żeby zapisać się na włoski Warszawa. Przecież takich korzyści może być zdecydowanie więcej.

A do takich zalicza się na przykład chęć podróżowania po terenach europejskich. Z pewnością pomyślimy, iż przecież, w tamtych krajach należy znać język francuski, angielski i portugalski. Faktycznie tak może być. Ale również nie zapominajmy o tym, iż dużo szybciej wyszukamy w tych regionach osoby, jakie doskonale komunikują się po włosku, niż przykładowo po niemiecku. Poza tym, wiele słów po włosku jest praktycznie podobnych do hiszpańskich, czy nawet angielskich. Dlatego będzie nam zdecydowanie łatwiej opanować chociażby pierwsze słówka tych języków. Czyż nie jest to motywujące do nauczenia się języka, którym wcześniej za bardzo się nie zaciekawiliśmy?

Może Cię zainteresować: http://www.wloskiklucz.com/kim-jestesmy/

Tags: Ogłoszenia, pracownicy, języki, anonse