Z jakich powodów obiektywy marki Sigma stały się tak popularne pośród profesjonalnych i amatorskich fotografów.

Posted on 04/03/2020 8:01am

Każdy producent lustrzanek posiada w ofercie szereg obiektywów o różnych zastosowaniach. Na rynku swoje produkty oferują także niezależni producenci, z reguły proponujący sprzęt znacznie gorszej jakości. Lecz od kilku lat zdecydowanie zaczęła się wyróżniać wśród nich firma Sigma.


Ten producent z Japonii jeszcze niedawno traktowany był jako druga liga sprzętu fotograficznego. Jednak szereg niezwykle udanych konstrukcji, dorównujących lub [EuroBilet] wręcz znacznie przewyższających konkurencję sprawił, że obiektywy Sigma stały się ogromnie popularne. Korzystają z nich obecnie nie tylko amatorzy, ale także profesjonalni fotografowie, a ogromnym plusem będą atrakcyjne ceny. Obiektywy tej marki kosztują zazwyczaj nawet do kilkunastu procent mniej niż obiektywy opatrzone firmowym logiem, więc trudno się dziwić, że cieszą się takim zainteresowaniem. Sigma systematycznie wprowadza na rynek coraz to nowe modele, niekiedy wychodząc znacznie poza to, co oferują inni, przykładowo jej ostatni obiektyw szerokokątny ma naprawdę wyśmienite parametry. Sprawdź na stronie sklepu Sigma.
Obiektyw szerokokątny
Author: Ryan Bodenstein
Source: http://www.flickr.com


Świetne opinie pośród osób zajmujących się fotografią zebrał także zaawansowany obiektyw sigma 50mm f1.4, bardzo dobrze będą o tym świadczyć niezliczone nagrody, jakie do tego czasu zdobył. Wiele osób ocenia go jako najlepszy model obiektywu, jaki wyprodukowany do tej pory został w klasie obiektywów stałoogniskowych, i to zarówno pośród amatorów, jak i profesjonalistów. Projektanci zastosowali w nim konstrukcję o dużym stopniu zaawansowania i soczewki wysokiej jakości, przez co uzyskano obraz o doskonałej ostrości. Obiektyw ten posiada niezwykle wszechstronne wykorzystanie. Bardzo sprawdza się w fotografii portretowej i krajobrazowej, lecz dzięki temu, że posiada przesłonę można go również bez problemów używać w pomieszczeniach o słabszym oświetleniu.

Jeśli znajdziesz w przedstawianym artykule coś cennego dla Ciebie, to bez zwłoki sprawdź koniecznie także tamto źródło (http://www.c-l.pl/kategoria-produktu/wzmocnienia/wzmocnienia-l-rtmrtm/) - tam także zobaczysz dużo wartych uwagi wiadomości.

Sprawdź . Producent postawił także na wygodę użytkowania, czego przykładem jest bardzo cichy a równocześnie szybki silnik sterujący pracą soczewek. Oprócz tego konstrukcja obiektywu jest bardzo wytrzymała i solidna, gwarantująca komfortową pracę w różnych warunkach.

Tags: obiektyw, fotografia, Soczewki, obiektywy, aparaty