Wyjeżdżasz w góry i chcesz zrobić sobie super pamiątkę? Postaw na kamerę sportową

Posted on 11/04/2019 6:14am

Sporo ludzi bardzo lubi otaczać się różnego rodzaju gadżetami. Najlepiej gdy są nowoczesne i zapewniają sporo pomocnych funkcji. Tak jest z coraz to nowymi modelami smartfonów, a ostatnimi czasy na popularności niesamowicie zyskują drony. Wykorzystywane są coraz częściej w najróżniejszych branżach, lecz też pojawiają się te do użytku prywatnego. Co ma do zaoferowania ten produkt, o którym ostatnimi czasy tak wszędzie głośno? Przede wszystkim urządzenia te są doskonałym narzędziem w zawodzie filmowca, lub fotografa. Za ich pomocą można zrobić całkiem sporo jedynych w swoim rodzaju ujęć.
dron
Author: Adam Meek
Source: http://www.flickr.com
Fani niezwykłych pamiątek z własnych wyjazdów z całą pewnością usłyszeli już o czymś, co określa się jako dron GoPro Karma. O tym interesującym wynalazku można było usłyszeć pod koniec ubiegłego roku. Obecnie GoPro Karma to marzenie znacznej części osób, które kochają inne od wszystkich pamiątki z wakacji. Kamery sportowe to dzisiaj prawdziwy hit wśród wszystkich tych, którzy oddają się białemu szaleństwu, skaczą na bungee czy stawiają na snowboard. Polecane są również osobom lubiącym raczej pozbawione szaleństwa wędrówki po górskich szlakach. Prawidłowo wyposażona kamera sportowa pozwoli nie tylko wykonać rewelacyjne zdjęcia, ale także nakręcić film.

drony
Author: Dave Lauretti
Source: http://www.flickr.com
Mogą się one przedostać tam, gdzie normalnie mielibyśmy duży problem, aby dotrzeć. Tak właśnie działa DJI Phantom 4, jaki jest stosunkowo mały oraz tani, prosty w obsłudze, a do tego potrafi robić całkiem dobrej jakości zdjęcia. Przy okazji trzeba powiedzieć również, że jest on jednym z najmniejszych dronów, a przy tym może mieć zamocowany ciężar odpowiadający sportowej kamerze. O popularności tego rodzaju urządzeń w dużej mierze zadecydował fakt, że stały się one gadżetami dostępnymi na prawie każdą kieszeń. To właśnie spowodowało wzrost sprzedaży. Są one nawet do dostania w niektórych popularnych punktach RTV AGD, a nie tylko w specjalistycznych punktach.

W czasie jazdy na nartach czy wędrówki po górskich szlakach można przytwierdzić ją do kasku czy między innymi plecaka i zwyczajnie włączyć. Wszystko robi się samo. Kamery sportowe nie kosztują mało, ale na chwilę obecną ich ceny wyraźnie spadają. Dzięki temu już naprawdę często mogą pozwolić sobie na ich zakup przeciętni zjadacze chleba, którym zależy po prostu na tym, by ze swojego wypoczynku przywieźć inną niż wszyscy pamiątkę.

Warto napomknąć także, że moda na drony nie zaczęła się od Phantoma, lecz już od jego poprzednika, czyli DJI Inspire 1. Wiele z dostępnych w nowej wersji funkcji było już właśnie w tej starszej wersji. Między innymi dwa pomocnicze obiektywy, jakie działają jakby para oczu, jaka świetnie się sprawdzi gdy GPS nie może pełnić swojej roli. Przykładowo w pomieszczeniach. Istotną różnicą między takimi dwoma urządzeniami jest także czas lotu, a mianowicie zwiększył się on o dwadzieścia trzy minuty.

Do czego często używane są tego rodzaju urządzenia? Profesjonalistom mającym własny biznes w branży fotograficznej albo filmowej, pozwalają rozszerzyć zakres oferowanych usług. Coraz bardziej popularne są przyjęcia weselne, na których w rolę fotografa czy filmowca wciela się wspomniany wcześniej dron obsługiwany z dołu przez osobę zajmującą się obsługą zdjęciową takiej imprezy. Już więcej młodych par chce mieć tego typu pamiątkę z wesela, gdyż ujęcia różnią się bardzo od tych klasycznych. Natomiast w rękach gadżetowych pasjonatów, to urządzenie może być całkiem fajnym gadżetem przydatnym w eksplorowaniu niedostępnych na piechotę terenów. Jeżeli do tego popracujemy nad jakością naszych filmowanych obrazów, może z tego wyjść coś całkiem interesującego.Tags: GPS, kamera, film, produkt