Wszystko co musicie wiedzieć o NLP

Posted on 30/06/2021 12:11pm

Programowanie neurolingwistyczne jest metodą, która zaczęła się rozwijać od lat siedemdziesiątych dwudziestego wieku. Korzenie tej metody sięgają ówczesnych teorii lingwistycznych, celem badań jest przede wszystkim doskonalenie swoich umiejętności i poszerzanie swoich możliwości za pomocą różnorodnych technik.

treningi NLP
Author: Waag Society
Source: http://www.flickr.com
Programowanie neurolingwistyczne czyli metoda NLP jest nauką kontrowersyjną i wiele osób akcentuje brak skuteczności tego typu działań. Dość często słyszy się, że techniki te nie pokrywają się z doświadczeniem i nie mają żadnego wpływu na nasze życie. Wiele doświadczeń po prostu nie poparło skuteczności tej metody.Z drugiej jednak strony istnieje wiele kursów, organizuje się kursy, warsztaty nlp i szkoły, gdzie mamy możliwość doskonalić swoje umiejętności personalne za pomocą technik programowania.

Udało nam się zwabić Twoją uwagę tym ciekawym postem? Rewelacyjnie. Zatem zapraszamy - kliknij w link szkolenia trenerskie disc i przenieś się do nowej strony po detale.

Człowiek, który praktykuje i ćwiczy metodą NLP, powinien posiadać umiejętność wpływania na swoją osobę oraz na swoich rozmówców. Ponadto taka osoba musi dbać o to, żeby cały czas stawiać przed sobą nowe wyzwania i podnosić sobie poprzeczkę, a z drugiej strony permanentne dążenie do doskonałości oparte musi być na przeświadczeniu, że wiemy jak doskonałość tę osiągnąć.

Zwolennicy programowania neurolingwistycznego uważają, że człowiek taki dużo lepiej radzi sobie zarówno w swoim życiu prywatnym, jak i w relacjach biznesowych. Wszystko to odbija się pozytywnie na jego relacjach rodzinnych i partnerskich oraz na jego efektywności w pracy. Zarabia więcej pieniędzy i jest bardziej szczęśliwy. Człowiek poznaje także własną wartość i zaczyna lepiej i bardziej przeżywać swoje życie, cokolwiek to znaczy, a przy tym mocniej doświadczać każdą chwilę i wydarzenie, nie zapominając oczywiście przy tym o właściwym i potrzebnym dystansie i spokoju ducha.

Ponadto mówi się, że programowanie neurolingwistyczne pomagać ma nam zwalczać swoje fobie i lęki, przełamywać wszystkie zahamowania i poczucie niepewności.

Pragniesz zobaczyć inne tak samo praktyczne sugestie? Jeżeli tak, to zobacz tutaj tłumaczenia symultaniczne poznań, a na pewno nie odczujesz zawodu.

Metodycy i trenerzy posługują się nazewnictwem charakterystycznym dla tego typu szkoleń, czyli słowami takimi jak kotwiczenie, modelowanie, techniki programowań itp., jednak najczęściej cała dziedzina sprowadza się do lingwistyki. Polega to praktycznie w głównej mierze na informowaniu kursantów o różnych doświadczeniach psychologicznych, o tym, co wiemy o pracy ludzkiego mózgu i reakcjach człowieka. Do tego dołącza się siłę perswazji, czyli znane i rozwijane od czasów starożytnych techniki retoryczne.

Tags: psychologia, kursy, programowanie, nlp, trenerzy, Programowanie neurolingwistyczne