Powinniśmy zainwestować w wideodomofon - parę zdań o jego atutach

Posted on 05/02/2019 7:24am

Kiedyś wszystko było inne i trudno nam było np. zidentyfikować po głosie któż to postanowił nas odwiedzić. Wiadomo, że w blokach były instalowane domofony, które nie za każdym razem okazywały się sprawne i często jedynie dawały znak, żeby otworzyć drzwi wejściowe, a jakiej osobie to już była tajemnica. Chociaż w pewnym momencie zaczęto też stosować domofony z tabliczką z cyframi, która pozwala na wbicie kodu, także tylko mieszkańcy mogli, bez problemu wejść do bloku.

Wideodomofon
Author: Zach Klein
Source: http://www.flickr.com/photos/zachklein/4600543/
Jednak już od pewnego czasu da się zauważyć trend mówiący o tym, że domofony kupują sobie również ludzie mający domy jednorodzinne. Jednak nie są to najzwyklejsze domofony, a raczej najlepsze nowinki współczesnej techniki. Przy furtkach domków jednorodzinnych a jest i tak, że przy drzwiach do domu jest wideodomofon, który pozwala na wizualne zidentyfikowanie gościa, który chciałby pojawić się w naszym domu. Jest to na sto procent świetne rozwiązanie szczególnie, gdy mieszkamy w wielkim domu i często jesteśmy w nim sami. Dzięki temu czujemy się bezpieczniejsi. Wiadomo, że nie wszyscy postawili na wideodomofon, ale już większość osób stawia właśnie takie rozwiązania - doczytaj .

Monitoring wokół domu
Dotarło w końcu i do Polaków, że jeżeli samodzielnie nie zadbamy o swoje bezpieczeństwo to nikt nie będzie o nie dbał. Wiele osób wybiera mieszania na osiedlach strzeżonych, a jeśli ktoś posiada dom jednorodzinny, to też kupuje sprzęt do monitorowania. Np. kamera ip nie kosztuje wiele, a naprawdę jest w stanie doprowadzić do tego, że nasze poczucie bezpieczeństwa wzrośnie i to bardzo. Gdy mamy świadomość, że teren wokół naszego domu jest monitorowany natychmiast zyskujemy inny komfort życia.

Znajdą się twierdzący, że to wybryki gwiazd, taki monitoring, ale kiedy jest włamanie w naszej okolicy, pojmujemy, że warto jakoś się zabezpieczyć, a dzięki takiej podstawowej kamerze zyskamy dowody na to, że ktoś chciał się włamać. Choć trzeba stwierdzić, że złodzieje omijają domy, które są mają kamery, bo wiedzą, że włamanie się do tego typu domu jest cięższe.

Więcej informacji:

Co ważne nawet, gdy nie będzie nas w domu będziemy mogli widzieć, co dzieje się wokół naszego domu, bo obraz z kamer może być przekazywany nam na naszego maila. Wszystko zależy od tego w jaki sposób ustawimy nasz najprostszy monitoring.

Tags: dom, monitoring, bezpieczeństwo, {technologii