W jakim celu powinno się kupić etui na komórkę?

Posted on 07/10/2019 12:00am

Nowoczesne komórki znacząco różnią się od takich, których używaliśmy nawet niewiele lat temu. Powinno się ich bardzo pilnować i troszczyć się, by nie upadły na podłogę, ponieważ to może oznaczać ich koniec. Dobrą ochronę dla twojego smartphone może stanowić etui.


W największym stopniu czułą na uszkodzenia częścią dzisiejszych smartphonów jest ekran.
Zdalna praca programisty
Author: pixabay.com
Source: pixabay.com


Wielu ich posiadaczy już zobaczyło, jak nieodporne na upadki są nowe smartphony. Gdy taki telefon upadnie na ziemię, często nawet z małej wysokości, ekran roztrzaskuje się i telefon staje się bezużyteczne. Pomocne może okazać się etui na komórkę, jakie ochroni urządzenie przed dużą ilością prawdopodobnych zniszczeń.


Na rynku jest dużo rodzajów etui. By wybrać właściwe, należy zastanowić, jakie pasuje najbardziej własnym potrzebom. Na przykład, etui na komórkę typu wsuwka lub z zamykaną kieszonką ochrania cały telefon, ponieważ znajduje się w środku pokrowca. Przez to telefon nie zarysuje się, nawet gdy nosimy go w kieszeni. Takie etui ma jednak drobną niedoskonałość – nie mamy szybkiego i wygodnego dostępu do ekranu, ponieważ musimy na początek wyciągnąć urządzenie.


Inny typ etui na telefon to kabura. Najczęściej posiada ona postać pokrowca z wyciętymi otworami, by można było natychmiastowo i wygodnie skorzystać z telefonu. Kabury dziś są najmodniejsze w przypadku zwykłych komórek.


Przed zarysowaniem wyświetlacza, brudem a także upadkiem dobrze chroni telefon etui na kształt futerału (etui do Lenovo K5). Nierzadko posiada ono klapkę, która znakomicie chroni delikatny wyświetlacz. Ostatni rodzaj etui na komórkę stworzony jest dla sportowców. Uzupełniającym elementem jest na przykład pasek, dzięki któremu urządzenie można doczepić do ramienia. Tego typu etui na komórkę docenią np. fani biegania, którzy będą mogli zawsze słuchać piosenek z urządzenia lub stale sprawdzać swoje rezultaty.
Niektóre telefony zaopatrzone zostały w dodatkowe elementy, jakie ochraniają je przed zniszczeniami, np. mocne szkło. Jednakże mniej kosztowne modele telefonów nie posiadają tego typu wyposażenia, a zatem są bardziej delikatne. Właśnie z tego powodu etui jest niemal niezbędne.

Tags: ekran, wyświetlacz, kurz, moc, kupić