W jaki sposób zostać rzeczoznawcą majątkowym?

Posted on 17/09/2020 8:13am

Wycena nieruchomości to pewny zawód, zapewniający dobre zarobki i znaczne możliwości pracy na własną rękę lub w firmie. Rzeczoznawca majątkowy ma uprawnienia, by dokonywać wyceny majątku, określać wartość hipoteczną i katastralną oraz oceniać ewentualne szkody. Jego usługi przydatne są w wielu miejscach - od banków, przez administrację, po przedsiębiorstwa i rolnictwo.
Otrzymać licencję zawodową jednak nie jest tak łatwo. rzeczoznawca majątkowy to fach kontrolowany, to znaczy, że do jego uprawiania wymagana jest licencja, a metody i zakres wykonywania regulują ustawy. Obowiązujące
Nieruchomości
Author: manishibhatt
Source: http://www.flickr.com
przepisy są umieszczone w art. 177 i 191 ustawy o nieruchomościach . Nadzór nad zawodem sprawuje Minister Infrastruktury.

Jeżeli zafascynował Cię ten tekst, to odwiedź ten link (http://www.mojekonferencje.pl/sale-konferencyjne-krynica-morska) a tam oczekują na Ciebie wiadomości godne uwagi. Sprawdź je - będziesz niesamowicie zadowolony.

Żeby otrzymać licencję, musisz ukończyć studia magisterskie ekonomiczne, techniczne albo prawnicze. Zazwyczaj wymagane jest również ukończenie studium podyplomowego, prowadzonego w dużej liczbie uczelni. Przymus ten przestaje obowiązywać, gdy rozkład zwyczajnych studiów zawiera określone minima. Później trzeba odbyć praktykę zawodową.


Na końcu ścieżki jest trudny egzamin przed Państwową Komisją Kwalifikacyjną. Przechodząc go dobrze, przyznaje się licencję ministerialną. Musimy nie zapominać o przestrzeganiu prawnych obowiązków, jakie nakłada na nas zarobkowa wycena nieruchomości (interesująca publikacja od KGDM). Nasza kariera będzie stale monitorowana przez rząd. Jak to się mawia: bez pracy nie ma kołaczy. Wybierając w tym roku studia, drogi maturzysto, rozważ taką karierę zawodową.

Fascynuje Cię tego rodzaju tematyka? Jeżeli tak, to zobacz polecane info (http://www.workservice.pl/praca/monter/bialystok/) pokrewnych artykułów, ponieważ one niewątpliwie także są godne Twojego zainteresowania.

Długi proces licencjonowania z zrównoważy ci gwarancja, że nie zostaniesz kolejnym bezrobotnym magistrem.

Tags: biznes, bank, wycena