Urządzenia nowego typu. Co interesującego się pojawiło, które modele są warte uwagi?

Posted on 08/10/2019 4:12pm

Technologiczne jesteśmy bardzo do przodu. Ciężko więc już sobie aktualnie wyobrazić choćby przeciętnego człowieka bez ”komórki” nowego typu, a raczej smartfona, jak przykładowo Htc One mini czarny. Na uwagę zasługują jednakowoż inne interesujące inicjatywy, czyli to jak dzięki technologii zmienia się sposób słuchania muzyki czy czytania prasy.


www
Author: Maurizio Pesce
Source: http://www.flickr.com
Aktualnie liczy się wygoda i dostępność, a to zapewne oferują najnowocześniejsze pomysły. Na uwagę zwłaszcza w tym sensie zasługuje Nook Simple Touch. To czytnik e-booków nowej generacji. Standardowym formatem dla Nooka jest EPUB. Chociaż najczęściej gwarantowane jest 2GB, to w rzeczywistości realnie dostępnej powierzchni jest 250 MB pamięci, a to dlatego, że reszta miejsca jest przeznaczona na pliki z księgarni Barnes&Noble. Jeśli mamy w planach bardziej znaczną kolekcję, to należy się liczyć z zakupem karty SD. Nook to sprzęt niezwykle dopracowany, właściwie, początki w obsłudze nie są tak proste, ale błyskawicznie uczymy się, jak z niego korzystać. Należy przyznać uczciwie, iż nook simple touch nie jest tak rozbudowany funkcjonalnie, jak Kindle.

Turysta z tabletem
Author: Sascha Kohlmann
Source: http://www.flickr.com
Jednocześnie warto sobie zadać pytanie czy naprawdę trzeba nam tak wiele funkcji, jak w popularnym czytniku. Jeśli więc nie wymagamy bezprzewodowej wysyłki na czytnik, opcji wgrywania innych słowników czy integracji z chmurą, zaś podstawową i najbardziej istotną kwestią jest możliwość czytania, to nie pozostaje nam nic innego, jak kupić taki model. Właściwie to czasem nawet lepiej nabyć sprzęt konkretny w pewnej dziedzinie niż nabywać rzecz, która ma wiele niezbyt przydatnych funkcji. Zwłaszcza, iż wiele modeli smartfonów służy istotnie nie do czytania, a do tych innych funkcji, wśród których na największą uwagę zasługują aplikacje.

Jeśli mówimy o smartfonie to warto pomyśleć o wspomnianym na początku modelu Htc, w ogóle smartfony z tej firmy są naprawdę solidne i godne uwagi. Co do czytnika, to jeśli nie posiadamy jakichś oczekiwań względem funkcji, nie oczekujemy „fajerwerków”, a pragniemy po prostu dobrze poczytać e-booka, to Nook Simple Touch spełnia swoje zadanie znakomicie. Warto w ogóle się zastanowić na których urządzeniach nowej generacji nam zależy, ponieważ z jednej strony wybór jest duży, zaś z drugiej co z tego, jak trudno się w tym wszystkim zorientować. Wybierajmy więc przedmioty solidne i sprawdzone, to zapewnienie, że będziemy zadowoleni.

Tags: smartfony, Aplikacje