Trochę słów odnośnie customer service

Posted on 13/02/2020 7:52am

Dzisiejszy rynek produktów i usług jesteśmy w stanie śmiało określić rynkiem na którym karty rozdaje klient. W dobie bardzo rozbudowanej konkurencji oraz rywalizacji, przedsiębiorstwa muszą toczyć walkę nie tylko o jednorazowe przyciągnięcie klienta do swoich usług i produktów ale przede wszystkim zatroszczyć się o zbudowanie właściwych stosunków, które w dłuższej perspektywie mogą zaowocować kolejnymi transakcjami.


Przyjęło się stwierdzenie, iż znacznie taniej jest utrzymać obecnych klientów aniżeli stanąć do walki o zupełnie nowych.


Nowe monitory ASUS Designo MX279H i MX239H
Author: ASUS
Source: ASUS


zarządzanie relacjami z klientami
Author: Marcos Gasparutti
Source: flickr.com


I jest w tym sporo racji, zwłaszcza, że w czasach portali społecznościowych opinie o naszych produktach i usługach są w stanie wyjątkowo szybko się rozlewać po sieci i, wpływać na decyzje przyszłych klientów. Z tej przyczyny wyjątkowo ważne jest właściwe zarządzanie relacjami z klientami, które jeżeli odbywa się na odpowiednim poziomie, ma szansę dać naszej firmie sporo benefitów.

Jeżeli poszukujesz interesujących wiadomości na omawiany temat, to pomoże Ci ta optymalna witryna (https://irescue.pl/nproject/ipad-air/), na której znajdziesz wiadomości, które Cię zaintrygują.

Klienci są obecnie coraz mocniej świadomi jak i wymagający oraz bardziej chętni do dzielenia się własnymi opiniami na temat nabytych rzeczy w mediach społecznościowych takich jak Facebook. W niezwykle szybkim czasie mało pozytywne opinie kilku klientów są w stanie wpłynąć w ogromnym stopniu na postrzeganie naszej firmy przez pozostałych konsumentów. Relacja z kupującym nie ma końca w chwili sprzedaży lecz musi trwać również długo po niej.


aparat fotograficzny
Author: Upupa4me
Source: http://www.flickr.com
Dobrym rozwiązaniem, które wspiera budowanie dobrych stosunków z kupującymi są aplikacje mobilne dla firm. Odpowiednio przygotowana aplikacja może ułatwić naszym konsumentom kontakt z naszą firmą, jak i posłużyć do obsługi posprzedażowej oraz budowania właściwych relacji z klientami.


Warto pamiętać, iż dzisiaj dla konsumenta nie nie jest istotna tylko cena danej rzeczy ale również całość doświadczenia które budowane jest w kontakcie z konkretną marką bądź też produktem.

Tags: czas, karty, budowa, sprzedaż, usługa