Tablety i smartfony czyli jak wygląda obecnie rynek rozrywki mobilnej na świecie.

Posted on 17/09/2021 3:20pm

Od paru lat na rynku mobilnej rozrywki zaczęły panować sprzęty wyposażone w ekrany dotykowe, to znaczy tablety i smartfony. Mimo że posiadają one zbliżone funkcjonalności i możliwości, to jednak będzie je odróżniać kilka ważnych szczegółów. Przede wszystkim za pomocą smartfonów można dzwonić, tablety tego typu funkcjonalności nie posiadają, chociaż pewna ich część pozwala na włożenie karty SIM żeby móc korzystać z internetu.

praca z tabletem
Author: Pic Basement
Source: http://www.flickr.com
Następną istotną różnicą są wymiary urządzeń, smartfony przeważnie się kończą na przekątnej niewiele ponad pięć cali, a ich większymi braćmi właśnie są tablety (przykładowe tutaj: tablety typu overmax). Typowy tablet pc ma między siedem a dziesięć cali, najczęściej sprzedawane są właśnie skrajne rozmiary, chociaż coraz większa liczba wytwórców wprowadza inne wielkości. Charakterystyczną cechą wszystkich smartfonów oraz tabletów jest dotykowy ekran, więc do prawidłowego działania nie będą potrzebować klawiatury. Oczywiście dla wygody użytkowania nie ma żadnego problemu aby ją zainstalować, niektóre urządzenia przykładowo takie jak wybrane wersje firmy Overmax posiadają już klawiaturę w oferowanym w zestawie.

używanie urządzeń mobilnych
Author: César
Source: http://www.flickr.com
Jak wiele urządzeń elektronicznych również smartfony i tablety do tego, żeby mogły pracować wymagają operacyjnego systemu. Obecnie trzy z nich są popularne, dwa wyszły na czele a trzeci chciałby je dogonić. W Stanach Zjednoczonych wielkim zainteresowaniem cieszą się tablety firmy Apple, wyposażone w system tego producenta. Z kolei reszta wytwórców stosuje przeważnie system Android, co najwyżej ze swoimi dodatkami albo modyfikacjami.

Jeśli masz chęć zdobyć większą ilość informacji na opisywany temat, to notka z serwisu (http://www.maxitec.pl/) też takie dane zawiera, więc kliknij tutaj, żeby je poznać.

Używają go zarówno najwięksi producenci sprzętu jak również niewielkie firemki chcące zaistnieć na rynku - i tak przykładowo pierwszy wzięty do ręki tablet sony, lenowo albo asus z pewnością będzie funkcjonował na androidzie.

Zbliżyć się do czołówki próbuje Microsoft oferując swój system w wersji mobilnej. Dużą zaletą takiego rozwiązania jest fakt, że tablet z windows 8 będzie pozwalał na realizację większości rzeczy, które się robi na klasycznych komputerach, jednak klienci niezbyt chętnie kupują urządzenia z windowsem. Zobacz to: rozwinięcie tematu.

Tags: Microsoft, ekran dotykowy, Urządzenia