Pokaźna oferta warsztatów z kompetencji miękkich na rynku. Na które warto postawić?

Posted on 04/09/2019 12:07pm

W pewnej chwili jak grzyby po deszczu wyrosły firmy szkoleniowe i trenerzy, którzy reklamują się jako edukatorzy zdolności miękkich. Część spośród tych przedsiębiorstw albo miejsc szkoli nawet on line i wystawia certyfikat, bez ruszania się z miejsca i konieczności zaprezentowania uzyskanej wiedzy. Każdy może dzisiaj dowiedzieć się, co to są negocjacje biznesowe, postawa asertywna, zarządzanie sobą w czasie czy mądre rozwiązywanie problemów. Czy jest sens zainwestować w taki rodzaj wiedzy?

szkolenie w firmie
Author: John Kraus
Source: http://www.flickr.com
Odpowiedź na tak postawione pytanie niestety nie jest prosta i oczywista. Tak się składa, że są profesje, w jakich umiejętności tego typu naprawdę są niezbędne i trzeba je zdobyć, by przykładowo - zwiększyć swoje wyniki sprzedażowe albo po prostu ogólne kwalifikacje. Jednakże bardzo często mówi się, że szkolenia nie załatwią kłopotu i nie nauczą empatycznego nastawienia kogoś, kto ma dość słaby współczynnik empatii lub jest najzwyczajniej w świecie aspołeczny. Umiejętność współpracy z ludźmi też trzeba mieć, szkolenie typu „profesjonalna obsługa klienta” szkolenia (http://www.trenerzy.pl/problematyka/profesjonalna-obsluga-klientow/)osobiste cechy charakteru też mają wpływ na sposób pracy.

Dla pracowników obcujących z klientem tego typu szkolenie z pewnością się sprawdzi, profesjonalna obsługa klienta to też wartościowy wpis w CV na różne stanowiska związane z pracą w obsłudze klienta. Dla pracowników, którzy sami organizują sobie zadania, poleca się warsztaty typu: zarządzanie sobą w czasie . Ludziom rozpatrującym zwroty albo zajmującym wysokie funkcje dyrektorskie można doradzić twórcze rozwiązywanie problemów i kwestie powiązane z szeroko pojętą komunikacją. Aby nie dochodziło do starć na linii kadra kierownicza-personel, warto odbyć także szkolenia z umiejętności interpersonalnych. szkolenia (http://www.trenerzy.pl/problematyka/tworcze-rozwiazywanie-problemow-w-firmie/) szkolenia (www.trenerzy.pl/problematyka/zarzadzanie-soba-w-czasie)podczas szkolenia
Author: BCcampus_News
Source: http://www.flickr.com
Negocjacje w biznesie sprawdzą się u osób mających do czynienia z sytuacjami oficjalnymi, w których należy dokonać wyboru przedsiębiorstwa, które będzie podwykonawcą i przejść negocjacje warunków albo finansów. Tu sprawdzi się również wspomniane wcześniej twórcze rozwiązywanie problemów , bowiem pracownicy zwykle zwracają się do pracownika wyżej w hierarchii kiedy nie potrafią dać sobie rady z danym zagadnieniem samodzielnie. Być może dobrze jest pomyśleć, czy zarządzanie sobą w czasie czy zachowania asertywne to umiejętności niezbędne wyłącznie na określonych stanowiskach, czy może również w każdego dnia i znaleźć najlepsze dla nas szkolenie i zrobić je zupełnie hobbystycznie?

Tags: warsztaty, szkolenia, CV, trenerzy, negocjacje