Rzeczy, o których nie może zapominać żaden początkujący przedsiębiorca. Sprawdź więcej!

Posted on 22/06/2018 6:02am

Posiadanie własnej firmy to trudne wyzwanie. Zarejestrowanie działalności to dopiero początek. Tak naprawdę własny biznes, to ciągła praca, która powinna zostać wykonana ze starannością i pieczołowitością, bo inaczej można nie osiągnąć sukcesu.

faktura
Author: Daniel X. O'Neil
Source: http://www.flickr.com
Należy zadbać o wszystko już od początku. Jeżeli czegoś nie dopilnujemy, lub coś zaniedbamy, to wróci do nas i możemy odczuwać niemiłe konsekwencje. Tak jest na przykład, jeżeli zaniedbamy coś w Urzędzie Skarbowym, nie rozliczymy się z jakiegoś wpływu, spóźnimy się z rozliczeniem. Takie rzeczy mogą skończyć się dla nas i naszej firmy fatalnie. Identycznie wygląda to z umowami dla pracowników, musimy pamiętać o regularnym opłacaniu składek. To tylko nieliczne tematy, jakimi musimy się dobrze zająć, ale zacznijmy od początku - zobacz ofertę na basware polska.

Odnalezienie odpowiedniego lokalu, to ważne zadanie. Trzeba posprawdzać wszystko dobrze. Przeanalizować czy lokalizacja jest odpowiednia. Znaleźć kompromis pomiędzy ceną lokalu a odległością od centrum. Wiadomo, iż im bliżej, tym ceny wzrastają, a na początku nie każdego stać na opłacanie wysokiego czynszu. Jeżeli zamierzamy otworzyć lokal gastronomiczny, to powinien się on znajdować w miejscu, w jakim często znajduje się sporo ludzi, albo blisko jakiegoś wielkiego biurowca - oferta firmy Efematic. Musimy sprawdzić konkurencję, czy przepadkiem w pobliżu jest już jeden, podobny i doskonale prosperujący lokal. Niestety, ale ciężko będzie nam przebić istniejącą długo na rynku firmę z dobrą renomą. Te różne rzeczy, które musimy przeanalizować mają wielki wpływ na to jak będzie radził sobie na rynku nasz biznes. Wszelkie niedopatrzenia mogą mieć nieprzyjemne konsekwencje.Kolejna ważna rzecz, jaką musimy dopilnować to księgowość. Nie zawsze mamy aż tyle czasu czy determinacji, żeby samemu zająć się tym tematem. Z tego powodu warto mieć kogoś od takich zajęć. Jest to dodatkowy wydatek, jednak opłaca się w dobrą księgowość zainwestować. Tego typu osoba będzie pilnowała tego, żeby workflow faktur był w doskonałym porządku. Abyśmy wywiązywali się w terminie z naszych zobowiązań finansowych. Oprócz tego, nie będziemy musieli osobiście zagłębiać się w często trudne przepisy podatkowe oraz pamiętać o terminach kolejnych rozliczeń w Urzędzie.

faktura elektroniczna
Author: lab604
Source: http://www.flickr.com
Tego wszystkiego dopilnuje za nas osoba zajmująca się księgowością, a my mając trochę czasu będziemy mogli zająć się reklamą oraz nadzorowaniem biznesu. Oczywiście, jeśli tylko nas na to stać możemy zatrudnić managera, który wszystkim zajmie się za nas - http://efematic.pl/produkty/40. Jest to bardzo komfortowa sytuacja, szczególnie dla kogoś, kto prowadzi już jeden biznes i nie może sam zajmować się wszystkim.

Tags: Księgowość, manager