Rozmaite zawody wiążące się z technologią informacyjną i ich funkcje

Posted on 29/08/2018 12:04pm

Obecnie komputery mają bardzo istotną funkcję. Wielu ludzi nawet nie potrafi sobie wyobrazić codzienności bez używania komputerów w domu i w pracy. Technologia wiążąca się z tymi urządzeniami i siecią przez wiele lat dynamicznie się rozwijała. Wraz z tym rozwojem pojawiła się również konieczność stworzenia profesji związanych z tą właśnie dziedziną.


IT Kontrakt
Author: IT Kontrakt
Source: http://www.itkontrakt.pl
Zawody takie aktualnie są niezwykle popularne i zazwyczaj stosunkowo dochodowe. Jest ich także wiele, a liczba ta stale rośnie razem z postępującym rozwojem w dziedzinie. Na dzień dzisiejszy na przykład panuje moda na używanie urządzeń mobilnych. Na tego rodzaju urządzenia tworzy się rozmaite aplikacje, a tworzenie ich zalicza się do zadań stojących przed niektórymi specjalistami. Specjalista od komputerów to nie tylko osoba, zajmująca się eliminowaniem ewentualnych awarii sprzętu komputerowego. Jest to również profesja polegająca na tworzeniu programów i zarządzaniu nimi.

Udział w procesie powstawania programu
By aplikacja komputerowa mogła powstać i funkcjonować właściwie konieczny jest wkład wielu wykwalifikowanych osób. W początkowej fazie trzeba opracować dobry pomysł na program. Później pomysł ten jest poddawany weryfikacji i jest przedstawiany programiście. Ten ma za zadanie sporządzić kod, dzięki któremu taki program mógłby działać. Kolejną osobą biorącą udział w całym procesie jest tester programów. Jest to człowiek mający za zadanie wypróbować działanie określonej aplikacji, co nierzadko opiera się po prostu na próbach jej uszkodzenia, dzięki czemu można znaleźć błędy popełnione przez programistę.

Biznesmeni przy komputerach
Author: Piotr Drabik
Source: http://www.flickr.com
Zarobki specjalistów IT
W sieci WWW można odszukać wiele informacji w kwestii zarobków rozmaitych grup zawodowych zajmujących się szeroko rozumianą technologią komputerową. Mówi się, że programiści są mniej więcej w połowie tego typu rankingu, natomiast testerzy dostają całkiem duże dochody. Najlepiej płatne profesje to oczywiście te, które wiążą się z zarządzaniem siecią. Całkiem dobrze opłacana jest również profesja webdesignera, czyli specjalisty zajmującego się opracowywaniem i tworzeniem stron WWW. Taki pracownik musi posiadać umiejętności zarówno z tworzenia kodu, jak i ogólne rozeznanie artystyczne.

Tags: programy, programista, programowanie, IT