Rozliczamy się z Urzędem Skarbowym tak aby zdążyć na czas

Posted on 09/02/2019 7:27am

Każdy, kto ma firmę musi wypełnić deklarację podatkową. To istotne, żeby nie zapominać o tym, żeby się nie spóźnić. Bo jeśli okaże się, że złożyliśmy PIT za późno, to będziemy musieli zapłacić karę, chociaż może nas uratować skrucha. Do składanego po czasie PIT-u należy dodać list z przeprosinami i powodem spóźnienia. Osoby, które mają firmę powinny wypełnić pit 36.
podatki
Author: Anka Albrecht
Source: http://www.flickr.com
Jak wiadomo tu też powinniśmy uważać, bo w pewnych przypadkach trzeba wypełnić inny PIT. Z tego powodu najlepiej dobrze zapoznać się z informacjami, które zostały zawarte na stronie www Urzędu Skarbowego lub pójść do siedziby Skarbówki, gdzie podlegamy i o wszystko zapytać. Można też pójść do księgowego i się wszystkiego dowiedzieć. To istotne, żeby wypełniać odpowiedni druk, bo do każdego druku jest książeczka z informacjami w jaki sposób wszystko wypełnić. Jeżeli wybierzemy zły PIT, to nic nam nie będzie pasowało i nie uda nam się owego zeznania wypełnić. Nie jest to coś bardzo trudnego, jedynie na starcie prowadzenia działalności można mieć z tym problem, potem nie będzie żadnych kłopotów. Uzupełnienie zeznania podatkowego

Co roku trzeba rozliczyć się z Urzędem Skarbowym. Sporo osób jest zadowolonych, bo może otrzymać zwrot, ale wielu ludzi raczej nie pała radością, bo powinni płacić. Jednak wszyscy powinniśmy nie zapominać jak ważne jest to, by wypełnić i złożyć PIT (zobacz pit online) w odpowiednim terminie. Oczywiście, jeżeli chodzi o pity 2016, to nie różnią się one od tych które składaliśmy rok wcześniej. Tak, więc nie powinniśmy mieć problemu z wypełnieniem deklaracji. Chociaż oczywiście wielu ludzi idzie po pomoc do księgowych lub znajomych, którzy są bardziej biegli, jeśli w grę wchodzą obliczenia. Dodatkowo naprawdę powinniśmy wziąć pod uwagę to, by rozliczyć się przez Internet. Więcej na ten temat: .
Ministerstwo Finansów zorganizowało platformę, dzięki której można w każdym miejscu, w którym mamy dostęp do Internetu, rozliczyć się. Jest to rzeczywiście niesamowite ułatwienie. Szczególnie, że po zalogowaniu się widzimy, że część rubryk mamy już uzupełnione. Dlatego jeśli do teraz jeszcze nie mieliśmy okazji składać e-deklaracji, a za każdym razem stawialiśmy na zwykłe metody, to rzeczywiście dobrze to zmienić.

Tags: PIT, pomoc, Ministerstwo