Obiektywy do lustrzanki cyfrowej - informator dla zupełnie początkujących

Posted on 01/03/2019 12:48pm

Wraz z obniżeniem opłat i rozwojem świadomości fotograficznej eksploatatorzy coraz to więcej właścicieli cyfrowych kompaktów decyduje się nabyć "prawdziwy" aparat - cyfrową lustrzankę z wymienną optyką.


Razem z nowiutkim aparatem pojawia się kłopot doboru obiektywów.
sigma 35mm f1.4
Author: Alan Levine
Source: http://www.flickr.com


W tym tekście wyjaśnimy z jakiego powodu niektóre obiektywy pasują tylko do wybranych odmian kamer. Technika cyfrowa rozbudziła zamiłowanie fotografowaniem wśród wielu ludzi, którzy do tej pory ograniczały się wyłącznie do epizodycznego wykonywania zdjęć. Kompakt cyfrowy, jaki dał dojście do magicznego świata zdjęć zaprzestaje starczać razem z aspiracjami do realizowania coraz lepszych ujęć. Mnóstwo osób przesiadających się z kompaktów cyfrowych na lustrzanki cyfrowe całkiem nie ma pojęcia, którą dopasować optykę jak też co znaczą liczby prezentujące poszczególne modele obiektywów, przykładowo sigma 35mm f1.4 - sigma-sklep.pl. Większa część eksploatatorów decyduje się na zakup lustrzanki z obiektywem w zestawie. Pierwszy kłopot pojawia się przy pierwszych zdjęciach nowiutkim nabytkiem. Nagle okazuje się, że potencjały nowiuteńkiego zestawu są nadzwyczaj skromne w porównaniu z dotychczasowym kompaktem. Kierujemy się z tymże ambarasem do sprzedawcy sklep foto - przenieś mnie do źródła. Tu bardzo pomocni eksperci doradzają nam.


W handlu osiągalnych jest parę rodzai mocowań obiektywów, jakie są precyzyjnie powiązane z wytwórcą oraz modelem lustrzanki.
Z reguły jest tak, iż do aparatu konkretnego producenta nie możemy założyć obiektywu innego producenta aparatów. Zwyczajnie konstruktorzy przedsiębiorstw w toku rozwoju systemu swych lustrzanek wybrali inne wyjścia konstrukcyjne aniżeli ich rynkowi konkurenci.

Tags: dom, model, rozwiązania