Nowinki w komunikowaniu. Od prostego aparatu po funkcjonalne smartfony Xperia.

Posted on 18/07/2020 8:29am

W obecnych czasach ciężko znaleźć kogoś, kto nie posiada komórki. Telefony tego typu natychmiast zdobyły pozycję na rynku i opanowały serca użytkowników, stając się nieodłącznym elementem ich rzeczywistości. Ich ogromny sukces z pewnością nie jest dla nikogo zaskoczeniem. To im zawdzięczamy prawdziwą rewolucję w komunikacji na odległość.


Powstanie komórek definitywnie uwolniło nas od budek telefonicznych, konieczności nabywania kart magnetycznych i liczenia kosztownych impulsów. Ponadto wyrugowały one niemal całkowicie linie stacjonarne, które przez całe dziesięciolecia stanowiły największe niespełnione pragnienie Polaków.Pierwsze komórki, które weszły do sprzedaży około dwadzieścia lat temu były niezwykle proste. Umożliwiały wykonanie połączenia i napisanie SMS o długości 160 znaków. Na ich wyposażenie składa się jeszcze jedna lub dwie gry i kalkulator. Wśród ówczesnych modeli telefonów wielką karierę zrobiła słynna Nokia 3310, którą po dziś dzień wiele osób wspomina z czułością.
telefon multimedialny
Author: John Karakatsanis
Source: http://www.flickr.com

Branża telefonów mobilnych uległa totalnemu przeobrażeniu wraz z pojawieniem się smartfonów. Część producentów komórek, którzy święcili triumfy przed kilkunastu laty, nie odnalazła się w dzisiejszych czasach i została w tyle za konkurencją. Inne marki z kolei mistrzowsko wykorzystały swoją szansę i wybiły się na liderów sprzedaży. Jednym ze zwycięzców boju o popularność wśród konsumentów jest renomowana japońska firma Sony. Ten ceniony na całym świecie producent (zobacz producent kabli i przewodów) elektroniki z kraju Samurajów wypromował swoją markę smartfonów pod szyldem Xperia. Pierwszy telefon należący do tej serii nazywał się Xperia X1 i trafił do na półki sklepowe w roku 2008. Dzisiaj oferta smartfonów firmy Sony znacznie się rozrosła, a za jej wyjątkowo ciekawe pozycje uważa się modele: Sony Xperia M, Sony Xperia M4 czy Sony Xperia M4 Aqua - więcej tu: najlepsze promocje .


Świadczą o tym pozytywne oceny Internautów i użytkowników. Na portalach poświęconych elektronice możemy znaleźć na recenzje, które kładą nacisk na liczne zalety wspomnianych telefonów. Szczególnie dobre opinie otrzymuje Sony Xperia M4 Aqua, czyli solidnie wykonany wodoodporny smartfon średniej klasy. Eksperci komentujący ten model podkreślają przede wszystkim to, że firmie Sony udało się wyprodukować produkt dostępny dla szerokiej grupy użytkowników, który tylko nieznacznie odstaje poziomem od najdroższych telefonów. Zwykłych użytkowników na pewno zachwyci natomiast dobry system operacyjny i szeroki asortyment różnorodnych aplikacji. Więcej czytaj tutaj: sprawdź promocje.

Tags: Nokia, model, modele, marki, oceny