Najważniejsze odmiany wag jakie są używane w przemyśle, gdzie najlepiej je naprawiać.

Posted on 29/10/2020 8:22am

W niejednym zakładzie przemysłowym jednym z ważniejszych sprzętów są wagi. Każdy chyba wie, do czego one służą, i w przemyśle ich zastosowanie będzie analogiczne, jak w codziennym życiu. Będą oczywiście różnice, i to całkiem spore w samej budowie wag, gdyż to, czego używa przemysł znacznie się różni od takich zwykłych stosowanych wag w mieszkaniach.


Po pierwsze wagi przemysłowe mogą mieć bardzo duże rozmiary. Największe z nich mogą na przykład służyć do ważenia pojazdów z przyczepami, więc ich możliwości wynoszą nawet trzydzieści ton. Takie wagi nazywają się często pomostami wagowymi albo wagami samochodowymi, wykorzystywane są one wszędzie tam, gdzie zachodzi potrzeba zważenia przejeżdżających aut - czytaj więcej. Najczęściej metoda samego ważenia będzie polegać na tym, że na samym początku ważony jest załadowany pojazd, później opróżniony, a różnica to właśnie masa ładunku.

Omawiane w tym poście zagadnienia Cię interesują? Jeżeli tak, to kliknij jeszcze tu - to niezwykle wiarygodna oferta (http://www.happytree.com.pl/odbior-elektrosmieci.html) dla sympatyków takiej problematyki.

Przeważnie stosuje się takie wagi do sypkich ładunków, takich jak żwir czy piasek, ale często również przy sprzedaży materiałów budowlanych, spożywczych oraz węgla.
Waga elektroniczna
Author: Daniel Oines
Source: http://www.flickr.com


Znacznie mniejsze możliwości mają wagi poznań platformowe. Z kolei one występują z reguły w sklepach i magazynach, pozwalając na obsługę ładunków o masie wynoszącej nawet kilkaset kilogramów. Mają zróżnicowaną konstrukcję, chociaż najczęściej pojawia się w nich większa albo mniejsza platforma, na jakiej kładzie się materiały, a masa będzie odczytana albo mechanicznie albo na wyświetlaczu. W pewnych miejscach typu samochodowych warsztatach, gospodarstwach rolnych lub hurtowniach wykorzystywane są również wagi hakowe.


Instaluje się je gdzieś na górze, a ważone przedmioty przymocowuje się na haku, stąd też ich nazwa. W przeciwieństwie do wag stosowanych w domach, gdzie one po prostu są i się ich używa, przemysłowe wagi wymagają systematycznych przeglądów. Tak naprawdę, serwis wag poznań jest regularnym gościem w wielu zakładach, w których znajdują się wagi. Bierze się to z tego, że często są one bardzo intensywnie użytkowane, a co się z tym wiąże ich części będą się zużywać.

Tags: przeglądy, Urządzenia, wagi samochodowe