Nie chcesz pracować na czyjś rachunek?

Posted on 15/06/2005 12:00am

Wielu młodych ludzi staje przed ważną decyzją - czy powinni założyć firmę czy może podjąć pracę na etat w przedsiębiorstwie. Obydwie możliwości mają wiele plusów jak i minusów. Swoja firma to nienormowany czas pracy, brak szefa i spore zyski w przypadku dobrego prowadzenia firmy. Praca na etat z drugiej strony to stały, pewny zarobek, opłacone składki zdrowotna i ubezpieczeniowa oraz 8 godzin dziennie w pracy.

przykładowe wnętrze firmy
Author: La Citta Vita
Source: http://www.flickr.com
Wybór jednej z opcji zależy od wielu czynników i rzadko jest prosty. Wspólnota europejska wykłada duże pieniądze na zakładanie i rozwój nowych firm, co daje możliwość otwarcia firmy bez własnych środków na start. Rząd twierdzi, że zakładanie firmy jeszcze nigdy nie było prostsze i stara się nas przekonać że firmę w Polsce można dziś założyć w jednym okienku. Jakie są realia - każdy kto próbował założyć firmę dobrze wie. Mają się one nijak do tego, do czego starają się nas przekonać politycy.

Dużo ludzi nie wie jak założyć firmę. Na szczęście w sieci znajdziemy dużo ciekawych informacji na ten temat. W serwisach tematycznych znajdziemy dużo porad, tekstów ustaw i innych wiadomości, które pomogą nam odnaleźć się w gąszczu ustaw. Wiadomości redagowane są przez profesjonalny zespół prawników, mamy więc pewność, że jakość informacji jest na najwyższym poziomie. Jeśli planujesz założenie spółki, to powinieneś koniecznie odwiedzić stronę X i zagłębić się w lekturze aktów prawnych przed podjęciem jakiejkolwiek decyzji.

Napiszę kilka słów o założeniu sklepu. Konieczny jest lokal, odpowiednie pozwolenia, jak na przykład koncesja w przypadku, gdy chce się sprzedawać alkohol. Trzeba postarać się o dogodną umowę z hurtowniami i dostawcami. Przecież musisz skądś brać towar. Ważny jest sprzęt - odpowiednie meble, urządzenia fiskalne (więcej tu: polecany link), lodówki, itd. Zadbajmy również o promocję naszego małego przedsiębiorstwa. Możliwości jest sporo. Przykładowe to: strona www, konto na portalu społecznościowym, ulotki, czy gazetki. Istotne jest zagwarantowanie bezpieczeństwa. Doskonałym rozwiązaniem są kamery przemysłowe (Kamery przemysłowe Samsung na Ceneo). Różne sytuacje bowiem zdarzają się w życiu. Nie uchroni nas to wprawdzie przed kradzieżą, ale pozwoli na ewentualne rozpoznanie winnych.

Tags: pieniądze, lodówki, Zespół, Przedsiębiorstwa, koncesja, spółki, etat