Z pewnością warto wspierać lokalne inicjatywy, zapewnia to bowiem korzyść dla każdego z nas

Posted on 11/02/2020 11:18am

Jak to fajnie, że mamy coraz bardziej znaczną świadomość, iż warto kupować coś lokalnego, ze swojego regionu niż nabywać jakieś produkty nie wiadomo skąd. Nie zawsze tak było, ale aktualnie dostrzegamy trend, który już jest bardzo silny i wydaje się coraz bardziej ugruntowany. Wspieramy własną małą ojczyznę i wiemy, iż zakupy lokalne wpływają na jej powodzenie.

zakupy
Author: Terry Madeley
Source: http://www.flickr.com
Teoretycznie zdajemy sobie sprawę, iż kupując lokalne produkty wspieramy swoje firmy, które dają pracę i płacą podatki na przykład w Ostrowie lub Wałbrzychu, a nie w Warszawie. Nabywając coś swojskiego uruchamiamy także pozytywny łańcuch kolejnych zakupów: jeśli na przykład miejscowy piekarz sprzeda swój wyrób, to część pieniędzy wyda u lokalnego rzeźnika, kafelkarza lub stolarza. Jeśli ci będą mieć coraz większą ilość pracy, to zatrudnią ludzi nie z odległego zakątka Polski, lecz ”swoich”. A ci część zarobionych pieniędzy wydają przecież u siebie, przykładowo zakupując bułki od piekarza z samego początku naszej historii. Sprzęty, które warto nabyć: łańcuchy śniegowe do samochodów.

W krajach zachodnich takiego lokalnego patriotyzmu naucza się już w szkołach, a kolejno promuje się go w wielukampaniach społecznych. Z biegiem czasu to konsekwentnie wzmacnia przekonanie zakorzenione mocno w świadomości konsumentów. Proszę spróbować namówić Francuza, aby zakupił pomidory lub mięso spoza swojego obszaru, albo żeby planowanie jakiejś inwestycji nie zaczynał od przeglądu lokalnych możliwości. Nadeszła wreszcie pora, byśmy i my zaczęli uczyć się, iż wspieranie miejscowego biznesu jest ważne dla wszystkich mieszkańców, ponieważ służy poprawie jakości życia całej lokalnej społeczności. czytaj więcej: sklepy z okularami 3d w LublinieObecnie kupowanie regionalnego produktu to już nie tylko wspieranie dla portfela sąsiedniego przedsiębiorcy, ale swego rodzaju wzorzec postępowania społecznego, pewnego rodzaju moda, trend, jaki dotarł do nas z krajów zachodnich.

Czy chcesz, zgłębić inne tego rodzaju wiadomości? Jeśli tak, to wejdź na ten odnośnik oraz zobacz w artykule (http://profill.com.pl/programy-b2b) więcej porad. One niewątpliwie również Cię zainteresują.

Coraz częściej obserwować można tego typu inicjatywy świadomych i wymagających klientów. Oczywiście korzystnie kupować lokalne produkty. Mają wysoką jakość, unikalną markę, a także są w bezpośrednim zasięgu naszego klienta. Taki wyrób sąsiadującej firmy, to zawsze gwarancja rzetelności, którą w każdym momencie jesteśmy w stanie zweryfikować, zrecenzować oraz polecić znajomym. To wzmacnia jeszcze bardziej wspólnotę, bo nie dość, iż czujemy się powiązani z regionem historycznie oraz kulturowo, to jeszcze jesteśmy w stanie być dumni z naszej oferty.

Tags: biznes, Produkty, klient, podatki