Kto się kształci, ten idzie do przodu. Kto bierze udział w szkoleniach rozwija się i staje się jeszcze lepszym specjalistą

Posted on 29/08/2018 4:29pm

Kto się nie szkoli w dzisiejszych czasach, ten zostaje w tyle. Kto nie potrafi wyciągnąć wniosków ze swojego postępowania, ten nie ma co marzyć, iż kiedyś coś się zmieni, a wyniki po prostu przyjdą same. Te dwie dziedziny – szkolenie i wyciąganie wniosków z własnego postępowania są niezwykle istotne. Świadczą o nas, jako o osobach kompetentnych, wiedzące czego pragną, świadome swoich zadań i następnych wyzwań. Właśnie tacy ludzie też zdobywają najwięcej sukcesów.
zarządzanie czasem
Jak wyszukać najlepsze szkolenia, jakie mogą nam w tym dopomóc? Odpowiedź zdaje się nieskomplikowana: Internet. To tam jest cała baza szkoleń, mniej i bardziej zaawansowanych, dla sprzedawców, dla menedżerów, organizatorów czy trenerów. Z pewnością popularne są zarządzanie czasem szkolenie czy z auditu wewnętrznego (Kliknij tutaj). Nie ma kłopotu, żeby poszukiwać szkoleń w skali całej Polski, bo to co wydaje się odległe (przykładowo mieszkamy w Białymstoku, a szkolenie jest we Wrocławiu) czasami jest bardziej opłacalne z powodu ceny.


Skoro zaś nie preferujesz za bardzo podróżować to i taka sytuacja nie stanowi utrudnienia, bo przecież w Twojej okolicy jest zapewne sporo różnorodnych szkoleń, na które zdecydowanie warto się udać. Na tego typu szkoleniach zapoznasz się z ludźmi podobnymi do Ciebie, zobaczysz, iż Twoje trudności z danym zagadnieniem wcale nie prezentują się tak beznadziejnie na jakie wyglądają, że to istotnie zwykłe sprawy, jakie dotyczą wielu ludzi z Twojej branży. To właśnie jest kolejny plus tego typu szkoleń, nie tylko, że czegoś przydatnego się możemy nauczyć to dodatkowo znajdujemy swoje miejsce pośród ludzi o niemal identycznych kompetencjach, dzięki czemu można rozwiać wiele wątpliwości, które nas męczą, a do tego pogadać na branżowe tematy.
szkolenie
Author: NAVFAC
Source: http://www.flickr.com
Z innej strony, takie szkolenia zapewniają także feedback, czyli informację zwrotną na temat naszych kompetencji. Czasami niezbędne jest zobaczyć, w jakim miejscu jesteśmy, jak wiele należy nadrobić, co jeszcze podciągnąć, którą zdolność, żeby była jeszcze lepsza. Często bowiem nie wiemy, w którym momencie się znajdujemy, tymczasem tego typu szkolenie, to świetny sposób na porównanie się z pozostałymi osobami. Nie konfrontacja, a merytoryczna i spokojna analiza własnych kompetencji i zdolności.

Tags: szkolenie, analiza, tematy, audit