Dlaczego warto pozycjonować stronę internetową?

Posted on 21/04/2020 4:17pm

W dzisiejszym świecie śmiało można powiedzieć, że jeśli Twojej firmy nie ma w Internecie to nie jesteś obecny na rynku. Aczkolwiek jeśli wychodzisz z założenia, że samo posiadanie strony internetowej wystarczy to nie możesz się bardziej mylić. To jakby mieć willę na totalnym odludziu. Oferta firmowa może być bardzo dobra i bezkonkurencyjna, natomiast bez zapewnienia należytej promocji w wyszukiwarce nic nie zwojujesz.

strona internetowa
Author: Serge Kij
Source: http://www.flickr.com
Jak zatem podejść do tematu tak aby efektywnie wypromować swoją firmę w wyszukiwarkach internetowych?

Do wyboru jest kilka metod, należy przemyśleć czy warto wybrać pozycjonowanie czy może reklamy AdWords. Kampanie reklamowe dają szybszy efekt, lecz to działania SEO dadzą Ci większe możliwości. Według zrealizowanych badań wynika, że jedynie 2-5% użytkowników klika w boksy sponsorowane w wynikach wyszukiwania.

Skuteczne pozycjonowanie umożliwi osiągnąć wysokie pozycje w wynikach naturalnych wyszukiwania – to do nich userzy mają duże zaufanie. Dobrze przeprowadzona optymalizacja strony internetowej oraz efektywne pozycjonowanie to gwarancja sukcesu.

przykładowa strona internetowa
Author: Susanne Nilsson
Source: http://www.flickr.com
Do 70% użytkowników odwiedza pierwszą stronę wyświetloną po wyszukaniu odpowiednich słów. Przy odpowiedniej optymalizacji łatwo osiągnąć takie wyniki. Natomiast co zrobić by być pierwszym w wynikach wyszukiwania? Można spróbować samemu lub zlecić pozycjonowanie i optymalizację profesjonalnej firmie.

Pewnie pierwsze rozwiązanie da więcej satysfakcji, jednak przekazanie działań SEO ekspertom da gwarancję sukcesu – wszak o to właśnie chodzi. Bycie na pierwszej pozycji w Google to też prestiż wśród „ludzi z branży”.

Dzięki temu przedsiębiorstwa zwracają na to coraz większą uwagę. Na obecną chwilę trudno odnaleźć duże przedsiębiorstwo oferujące swoje produkty w sieci bez działu SEO. Z kolei mniejsze firmy przekazują pozycjonowanie doświadczonym firmom. Wszak wszyscy chcą zgarnąć dla siebie jak największy kawałek tortu. Jeśli nie uczynisz tego Ty, to zrobi to Twoja konkurencja!Tags: klient, firma, oferta, seo, użytkownik, Adwords, user, frazy