Jak znaleźć zatrudnienie w branży informatycznej

Posted on 14/12/2020 7:25am

IT jest sferą nader popularną w naszym kraju, specjaliści z branży IT raczej nie mają co narzekać na niewielką ilość pracy. Jakim sposobem jednak takie oferty znaleźć i w jaki sposób znaleźć takie, które spełnią nasze oczekiwania?

kot programista
Author: Matthew Ragan
Source: http://www.flickr.com
Przede wszystkim warto szukać na takich portalach, które już od początku rozpatrują zarówno zleceniodawcę, jak także wykonawcę poważnie, co to oznacza? Ano to, że zleceniodawca nie tylko nie boi się podać informacji personalnych oraz kwoty przewidywanego budżetu na realizację zamówienia, ale także jest w stanie szczegółowo opisać wachlarz prac, jakie musimy wykonać.Czas wziąć sprawy w swoje ręce i znaleźć propozycję, za jaką stoją nie tylko dobre pieniądze, lecz też możliwości rozwoju. Przecież kariera w IT to stały rozwój.

Rozpocznij od podstaw. Portale z ogłoszeniami ? Pomyślisz, iż to frazes. A jednak, wielu pracodawców swoje najnowsze propozycje w pierwszej kolejności publikuje dokładnie tam. Wpisz w przeglądarkę praca programista Warszawa, odnajdź wtedy ITKontrakt. Sprawdź, w którym portalu pojawia się najwięcej ogłoszeń o pracę w twej specjalizacji. Zaglądaj do portali lokalnych lub takich, które dopiero raczkują. Nowe serwisy ogromnie często proponują chlebodawcom korzystniejsze stawki za publikację ofert, stąd pojawiają się w nich o wiele ciekawsze ogłoszenia.Warto posłać aplikacje do firm specjalizujących się w rekrutacji ludzi dla własnych klientów. Każdy kandydat jest dla nich bardzo ważny, zaś rekrutacja prowadzona jest zazwyczaj w ciągłym trybie (czyli brak ogłoszenia na stronie wcale nie oznacza, że firma nie będzie zaciekawiona twymi umiejętnościami). Co zyskasz na kooperacji z jednostką rekrutacyjną? Pewność zatrudnienia a także praktycznie niczym nieograniczone możliwości rozwoju.

Jeśli specjalizujesz się w dość wąskiej dziedzinie, dobrze zaglądać od czasu do czasu na wyspecjalizowane fora dyskusyjne. Często współpracę z pracodawcą warto zacząć od mniejszych zleceń. W tym przypadku świetnie sprawdzą się coraz bardziej liczne portale dla freelancerów. Fakt, stawki nie należą do wysokich, ale to doskonały sposób na zbudowanie mocnego portfolio. Wbijając zaś wyrażenie: praca programista Warszawa, ograniczymy znalezione oferty do interesującego nas miasta.

Tags: Ogłoszenia, technologia, Rekrutacja, kariera, IT, oferty