Jakie skutki dla społeczeństwa naszego kraju będzie miała fala wyjazdów w ostatnich dziesięciu latach.

Posted on 17/10/2019 7:13am

Od kiedy nasz kraj wstąpił do Unii Europejskiej, ogromnie zmieniło się na rynku pracy. Przed aneksją z tym, żeby legalnie dostać zatrudnienie, były spore problemy, więc wielu ludzi pracowało na czarno, bez żadnych umów, ubezpieczeń i świadczeń. Po 2004 roku sprawa zatrudnienia została wyjaśniona, i większość członkowskich krajów otworzyła rynki na ludzi z naszego kraju.
A ci bardzo szybko zaczęli z tego korzystać. Wysokość zarobków pozostawiała wówczas, podobnie tak jest do dnia dzisiejszego, sporo do życzenia, w niejednej miejscowości było ogromne bezrobocie, więc ciężko się dziwić że ludzie powyjeżdżali. A wyjeżdżali praktycznie wszyscy, absolwenci szkół średnich i studiów, którzy nie mogli znaleźć swojego pierwszego zajęcia. Osoby dorosłe, które za niewiele ponad tysiąc złotych były zmuszone w Polsce utrzymywać rodzinę, a poza tym specjaliści w swoim zawodzie, jacy liczyli nie tylko na lepsze zarobki, lecz także na znacznie bardziej korzystne możliwości rozwoju zawodowego. Zobacz również ogłoszenia: .Szacuje się, że w ciągu minionych lat wyjechało z Polski za chlebem ponad dwa miliony pracowników.

Chciałbyś poznać coś podobnie interesującego? Super, ta strona www kredyt dla firmy Wrocław na pewno będzie dla Ciebie użyteczna, ponieważ znajdziesz tam wiele podobnych danych.

Ludzi, którzy nie dostrzegali żadnych możliwości, ludzi, którzy niekiedy nie mieli zajęcia lub dostawali tak niewiele, że ciężko było za to żyć.
Praca we Francji
Author: U.S. Department of Agriculture
Source: http://www.flickr.com
Ludzi, jacy po wyjechaniu rozpoczęli na obczyźnie nowe życie, i wiele z tych osób już chyba do Polski nie wróci. Najpopularniejszym krajem, do którego wyjechało najwięcej rodaków, była Anglia, sporo emigrantów poprzyjmowały również Irlandia oraz Niemcy. Znacznie mniejszą popularnością cieszyła się wśród wyjeżdżających praca Francja, może dlatego że zarobki aż tak atrakcyjne nie były, a i propozycji była dużo mniejsza ilość. Zobacz oferty na stronie: .
I tak naprawdę ten odpływ zainteresowanych pracą ludzi z polskich miast i wiosek cały czas trwa, choć już nie na tak masową skalę, jak dziesięć lat temu. W wielu gazetach i portalach internetowych oferty pracy zagranica zajmują sporą część wszystkich ogłoszeń, i cały czas są chętni, żeby z nich skorzystać.

Tags: bezrobocie, oferty, do pracy, internetowych, portalach