Jakie obecnie mamy możliwości, gdy chodzi o amatorskie kręcenie video dotyczące wydarzeń sportowych ? Który sprzęt jest wart uwagi?

Posted on 05/06/2020 8:08am

Osoby chcące rejestrować swoje sportowe wyczyny, muszą używać sprzętu, jaki pozwoli im na uzyskanie dobrego jakościowo obrazu w bardzo niełatwych warunkach. Kręcenie normalną kamerą, która jest w ciągłym ruchu, da niewielkie rezultaty.


koncert
Author: Piotr Drabik
Source: http://www.flickr.com


Z tego właśnie powodu preferuje się użycie trochę odmiennego, mocniej zaawansowanego technologicznie sprzętu.


Smartfon HTC Rhyme i akcesoria
Author: HTC
Source: HTC


Na polskim kamery sportowe już od pewnego okresu cieszą się sporą popularnością. Wyprodukowano całkiem sporo modeli, które są warte uwagi. Jeżeli chcemy zakupić sprzęt niezłej jakości, to trzeba zwrócić uwagę na jakość wysoką rozdzielczość obrazu, ale również na jakość nagrywania dźwięku. Pamiętajmy, iż nie zawsze to pójdzie razem w parze. Małe rozmiary na pewno są sporym plusem, a to dlatego, że kamera nie będzie dodatkowym obciążeniem.

Masz chęć zgłębić inny aspekt tej sprawy? Zobacz więcej porad na stronie (https://sklepmuzyczny.pl/c,128-przedwzmacniacze-studyjne) - one na pewno rzucą nowe światło na analizowany problem.

Z kolei surowce, z których została wyprodukowana, powinny być naprawdę wytrzymałe. Urządzenie powinien być w stanie wytrzymać ewentualny spadek na podłogę i różnego typu wstrząsy.
Od czasu, kiedy drony zjawiły się na polskim, to od razu wzbudziły bardzo duże zainteresowanie swoimi możliwościami. W zasadzie zainteresowanie to wcale nie słabnie, lecz jest stale podsycane coraz bardziej udoskonalonymi typami modeli, jakie wchodzą na rynek. Dobrym tego przykładem będzie DJI Phantom 3, który jest Dronem o naprawdę małych rozmiarach.


Pomimo tego faktu, potrafi unieść kamerę sportową, jaką możemy filmować z powietrza jak na przykład jakieś zawody sportowe. Taki najnowocześniejszy model ma lepszą orientację w terenie aniżeli jego poprzednicy.


Dron ten świetnie porusza się również w zamkniętych pomieszczeniach, ponieważ posiada wmontowane specjalne kamery, jakie pozwalają uzyskanie obrazu z tego, co dzieje się wokoło nas. Poza tym, czas lotu podniósł się do dwudziestu trzech minut.

Tags: wideo, obraz, Dron, stal, typ