Jak wyposażyć kuchnię marzeń

Posted on 20/02/2021 7:49am

Każda kuchnia w domu posiada standardowe urządzenia. Zazwyczaj w tym pomieszczeniu stawiamy obowiązkowo lodówkę, kuchenkę, zlew oraz stół z krzesłami. Tak wygląda typowa kuchnia przeciętnego zjadacza chleba, jednak w sklepach dostępne są również nowoczesne akcesoria, na które nie każdy z nas może sobie pozwolić lub nie każdy po prostu je chce. Poniżej zobaczycie najciekawsze elementy wyposażenia kuchni. Aby dowiedzieć się więcej kliknij urządzenia gastronomiczne.
Automat do bitej śmietany to super sposób na przygotowanie dużej porcji bitej śmietany. Zwykle wykonany jest ze stali natomiast sterowanie jest elektroniczne. Ubita śmietana najlepiej nadaje się do lodów, (kawy (polecamy ser3017)) czy gofrów. Wszystkie modele są wyposażone w wyjmowalny pojemnik, dzięki któremu czyszczenie urządzenia sprowadza się do umycia pojemnika. Ułatwia nam to także dostęp do wnętrza, gdy chcemy np. naprawić urządzenie. Ten i inne produkty kupisz na stronie akcesoria barowe.

Kolejne interesujące akcesorium kuchenne to kostkarka do lodu. Często nie wymaga ona bezpośredniego przyłączenia do wody dzięki specjalnym zbiorniczkom, do których nalewamy wodę. Maszyna jest bezpieczna i jest wyposażona w czujniki zabezpieczające przed przelaniem się wody oraz mechanizmy zapobiegające blokowaniu się kostek. Proces wytwarzania lodu w tego typu urządzeniu eliminuje pojawianie się bąbelków powietrza, dzięki czemu uzyskujemy bardzo przejrzysty lód.ten artykuł jonizator aquator silverWoda przepływając na zmrożonej płycie w końcu zamienia się w lód, a kiedy ten osiągnie odpowiednią grubość tafla przechodzi przez specjalną kratkę, która rozcina ją na kostki.

Naleśnikarka z kolei stanowi sporą pokusę dla smakoszy prawdziwych naleśników. Smażenie przy użyciu tego urządzenia jeszcze nigdy nie było tak proste. Naleśniki nie przypalają się, nie trzeba ich obracać ani smażyć na oleju. W urządzeniu można również smażyć placki. Grzałka w kształcie spirali sprawia że naleśniki są smażone równomiernie, a gładka powierzchnia płyt grzejnych gwarantuje wysoką jakość produktu. Zasilanie urządzenia może być gazowe lub elektryczne. Także ilość płyt do smażenia jest różna w różnych modelach. Możemy usmażyć jednego naleśnika albo aż cztery.

Dla leniwych wynaleziono obieraczkę do ziemniaków. Nie wiadomo czy przez to urządzenie dużo osób nie straciło pracy np. w restauracjach. To urządzenie służy do obierania kartofli ale także innych twardych warzyw jak marchew czy buraki. Obieraczka do ziemniaków wyposażona jest standardowo w wyłącznik bezpieczeństwa oraz ewentualnie w wyłącznik czasowy. Dzięki odpowiedniej masie ściernej, z której wykonany jest zbiornik do którego wkładamy ziemniaki, produkty są obierane równomiernie i dokładnie. Obierzyny wraz z wodą są odprowadzane do zbiornika (osadnika), a woda z obierzyn powinna być odprowadzana do zewnętrznej instalacji ściekowej. Nowoczesne obieraczki charakteryzuje niska waga i niewielkie zużycie energii oraz krótki czas pracy. Oprócz obieraczek w kuchni na pewno przydadzą się zmywarki gastronomiczne.

Jeszcze innym urządzeniem jest salamander. Pod tą interesująco brzmiącą nazwą kryje się w zasadzie grill elektryczny. Główne zadanie salamandra to opiekanie i podgrzewanie różnego rodzaju produktów spożywczych, ryb czy mięs. To urządzenie jest najczęściej wykonane ze stali nierdzewnej i posiada ruszt, który można ustawić w kilku pozycjach. Dzięki grzałkom, które są umiejscowione również na górnej, wewnętrznej ścianie urządzenia, możliwe jest równomierne podgrzewanie produktów typu pizza czy zapiekanka. Zobacz najlepsze grille gastronomiczne i piece do pizzy na naszej stronie!Jeśli chcemy kupić piece piekarnicze lub inne wymienione urządzenia należy dobrze się zastanowić czy rzeczywiście dana maszyna jest dla nas niezbędna i czy będziemy jej często używać. Jeśli nie nasz nowy nabytek po pewnym czasie stanie się kolejnym zardzewiałym meblem w kuchni i bardziej będzie nam przeszkadzać niż pomagać.

Zajrzyj też na Portalu North.pl