Jak wybrać najlepszy model telewizora czyli krótka charakterystyka dostępnych obecnie w sklepach technologii i urządzeń.

Posted on 12/05/2019 4:03pm

Telewizory są jednym z najczęściej używanych elektronicznych urządzeń w większości domów. Do niedawna jeszcze w salonach prężyły się dumnie wielkie telewizory kineskopowe, jednak technologiczny postęp spowodował, że całkowicie zastąpione one zostały przez nowsze urządzenia. Cechą charakterystyczną obecnych telewizorów jest to, że nie mają one lampy kineskopowej, dzięki czemu bez większego problemu da się je postawić na niedużej szafce albo zawiesić na ścianie. Bardzo również się zmieniły technologie, szklane kineskopy zostały zastąpione nowoczesnymi matrycami, dającymi znacznie lepsze parametry obrazu.

telewizor marki Samsung
Author: Mike Mozart
Source: http://www.flickr.com
Dodatkowo sprzedawane dzisiaj w sklepach samsung telewizory posiadają bardzo dużo dodatkowych funkcji, o których starsi bracia mogli tylko pomarzyć. Normą powoli stała się już możliwość przyłączenia do internetowej sieci, czy też moduł Smart TV, a oprócz tego wysoka rozdzielczość HD, która umożliwia oglądanie rosnącej ilość programów emitowanych w tym formacie. Znacznie zmniejszyły się także ostatnimi czasy ceny, obecnie dość dobry telewizor LG można kupić już za niecałe dwa tysiące złotych, kilka lat temu ceny były za taki sprzęt dużo wyższe. Najlepsze rozeznanie w cenach można odnaleźć tu - telewizor LCD.

kot oglądający tv
Author: JKehoe_Photos
Source: http://www.flickr.com
Dzisiaj na rynku boje ze sobą toczy kilka odmiennych technologii. Najbardziej popularne nadal są telewizory LCD, ich główną zaletą są niskie ceny i zużycie energii. Doskonale nadają się do zwykłego, codziennego oglądania, jednak parametrami obrazu będą nieco odstawać od swoich konkurentów. Dużo lepszą jakość obrazu mają wersje plazmowe, w nich klienci doceniają przede wszystkim bardzo dobre odwzorowanie czarnego i dobre kąty widzenia, jak przykładowo tutaj - telewizor LG.

Ten rodzaj odbiorników telewizyjnych bardzo dobrze będzie się nadawał do oglądania dynamicznych filmów i relacji sportowych, bo nie występują w nim problemy ze smużeniem obrazu. Jednym z najchętniej wybieranych na rynku producentów z tej grupy urządzeń jest samsung, jego urządzenia są bardzo wysoko oceniane przez konsumentów. Parę lat temu pojawiła się na chwilę kolejna technologia, to znaczy 3D, wydawało się że uzyska ona dużą popularność, ale klienci mało chętnie ją przyjęli i powoli odchodzi w zapomnienie.

Tags: HD, 3D, smart tv