Jak poradzić sobie z prowadzeniem nowej firmy? Szybki poradnik dla świeżych przedsiębiorców

Posted on 23/10/2019 2:14pm

Jeżeli kiedyś zastanawiałeś się tym, w jaki sposób wystartować ze swoją firmą, to ten artykuł będzie w sam raz dla ciebie. Pokrótce postaramy się przedstawić to, co będzie czekać na ciebie, jeśli zdecydujesz się otworzyć swoją firmę.

dokumenty
Author: Dvortygirl
Source: http://www.flickr.com
Na początku kilka słów o kosztach.Z pewnością każdy, nawet początkujący przedsiębiorca zdaje sobie sprawę, że tuż po otworzeniu firmy, będzie musiał płacić składki zus działalność gospodarcza w naszym kraju wiąże się z koniecznością ciągłego płacenia składek emerytalnych, składek zdrowotnych, a także z koniecznością uiszczania opłaty składki na ubezpieczenie społeczne. Dla nowego przedsiębiorcy, który nigdy wcześniej nie firmy, będzie miał możliwość płacić obniżone składki, wysokości ok. 400zł miesięcznie. Ten przywilej będzie jednak dostępny wyłącznie przez początkowe dwa lata od początku działalności. Później "wskoczymy" na normalny poziom oskładkowania i będziemy musieli się przygotować na płacenie kwoty przewyższającej tysiąc złotych, a taka kwota może już porządnie zmniejszyć budżet każdego przedsiębiorcy.Skąd więc uzyskać dotacje na otwarcie firmy?Kwestie finansowe zawsze są największym problem zaprzątającą głowy właścicieli firm .https://poradnikprzedsiebiorcy.pl/-dotacje-z-urzedu-pracy-na-zalozenie-dzialalnosci są potrzebne, by przeczekać okres, w którym przedsiębiorstwo się rozkręca i nie przynosi jeszcze żadnego zysku. Całe szczęście, w dzisiejszych czasach nawet początkujący przedsiębiorca może uzyskać niemałą dotację na otwarcie firmy. Dróg jest na prawdę bardzo wiele. Poszukiwania dopłat możemy rozpocząć w najbliższym UP - Jeśli będzie to nasza pierwsza firma, to możemy oczekiwać na dofinansowanie rzędu 20000 zł.

Inną możliwością są szukanie dotacji z Unii Europejskiej, które jeszcze kilka lat wstecz było bardzo popularną opcją wśród rozpoczynających działalność przedsiębiorców. Przedstawiając trzymający się kupy biznes plan, jesteśmy uzyskać dotacje pokrywającą nawet kilkadziesiąt procent naszych potrzeb. Jednakże obwarowania formalne przy tej formie dofinansowań są dosyć spore, z tego też powodu nie każdemu udaje się taką pomoc uzyskać.

Pamiętaj, sensowny przedsiębiorca nigdy się nie poddaje - nawet jeżeli nie uda się z jednym funduszem, to zawsze istnieją alternatywne drogi do sfinansowania dla twojego biznesu - nie poddawaj, a z pewnością osiągniesz cel.

Tags: budżet, przedsiębiorca, biznes plan