Jak polubić odkurzanie?

Posted on 10/01/2021 8:05am

Parę miesięcy temu na zlecenie jednej z wiodących marek producentów sprzętu gospodarstwa domowego zorganizowano sondaż. Zadano pytanie rodakom, które z wykonywanych prac domowych szczególnie wzbudzają w nich niechęć. Co pokazał raport? Aż 36 % z nas nie lubi nie lubi mycia naczyń. Widok nieumytych w zlewie naczyń przeraża nas najbardziej. Drugie miejsce zajęło odkurzanie. 29 procent pytanych osób niełatwo znosi wycieczki po domu z odkurzaczem. A wszystko to dlatego, iż nie wiedzą o istnieniu odkurzacza centralnego.

odkurzacz 2
Author: Robert Scarth
Source: http://www.flickr.com
Jego wielkim plusem jest niska waga. A dokładniej rzecz ujmując - rura, , której długość dobieramy indywidualnie, w zależności od wielkości mieszkania. Reszta, czyli urządzenie stacjonarne mieści się w pomieszczeniu gospodarczym. Nie jesteśmy w stanie usłyszeć więc odgłosu silnika, a raptem delikatny szum wsysanego powietrza. W nawet najlepszych odkurzaczach powietrze które przechodzi przez worek z kurzem tudzież filtr wraca do pomieszczenia w którym się znajdujemy. Podczas pracy odkurzacza centralnego powietrze wokół nas pozostaje czyste – wolne od najmniejszych drobinek pyłu. Odkurzacz centralny to idealny wynalazek dla osób uczulonych na kurz, a jednocześnie posiadaczy czworonogów. Sierść kota czy psa w momencie porządków powszechnie stosowanym odkurzaczem może krążyć w powietrzu i osiadać na meblach. Jeszcze nie zdążymy odstawić na miejsce a już dostrzegamy naszą niedokładność. Odnośnie tematu również w tym źródle - .

Odkurzacz centralny wyklucza takie historie, co przeważnie wiąże się z zaoszczędzonym czasem na sprzątaniu. Gdy w kuchni rozsypią się nam okruchy, a nasze oczy widzą przyjaciół spieszących w kierunku wejścia domu, natychmiast da sobie radę z tą kwestią automatyczna szufelka.

Czy myślisz o bardziej szczegółowym zgłębieniu opisywanego tu artykułu? Jeżeli tak, to zweryfikuj stronę, która także na pewno przykuje Twoją uwagę.

Należy jedynie zamieść podłogę w kierunku małych rozmiarów lufcika a podmuch powietrza wciągnie okruchy.

Najrozsądniej już w momencie rozpoczęcia budowy domu zastanowić się nad tego typu instalacją. System instalacyjny opiera się na zamontowaniu jednostki głównej, połączonej z przewodami poszczególnych pomieszczeń. W każdym pomieszczeniu znajduje się gniazdko, do którego podłącza się na czas sprzątania rurę i odkurzacz uruchamia się samoistnie. System centralnego odkurzacza jest rozwiązaniem umożliwiającym błyskawiczne i wygodne wysprzątanie naszego mieszkania.

Tags: mieszkania, AGD, kurz, gniazdko, filtr, pomieszczenia, powietrze