Jak nie dać się wykiwać przez wyrachowanych serwisantów od sprzętów rtv i agd?

Posted on 21/01/2021 8:04am

Niesprawny sprzęt może całkowicie zepsuć humor i wprowadzić napiętą atmosferę w najmniej oczekiwanej sytuacji. Do momentu kiedy wszystko funkcjonuje należycie większość ludzi nie zwraca uwagi na właściwą konserwację i możliwość dokupienia części zamiennych. Jednak jeśli dojdzie już do najgorszego, zamiast od razu wzywać pana złotą rączkę, warto postarać się naprawić to samemu, pod warunkiem, że jest to bezpieczne.


Najbardziej nerwowe są sytuacje, kiedy sprzęt jest po gwarancji i musicie szukać punktu napraw. Nietrudno w takiej chwili przestać myśleć racjonalnie i dać się oszukać. Zanim zgłosicie się do fachowca, lub też pobiegniecie po nowe urządzenie, poczytajcie portale internetowe i fora tematyczne, ponieważ są one kopalnią informacji. Członkowie grup dyskusyjnych dzielą się swoją wiedzą i wzajemnie sobie pomagają. Większość często spotykanych usterek możecie usunąć samodzielnie. Musicie tylko dokupić wadliwą część. Istnieje mnóstwo stron oraz hurtowni stacjonarnych i internetowych, które oferują najbardziej popularne części zamienne, od części do krajalnic i mikserów aż po grzałki, akumulatorki i wiele innych - oryginalna strona. Doświadczeni sprzedawcy zazwyczaj doradzają i dają praktyczne instrukcje. Dobrze jest posłuchać ich wskazówek, ponieważ pozwoli to wam zaoszczędzić aż kilkaset złotych.
pralka
Author: US CPSC
Source: http://www.flickr.com


Od dłuższego czasu panuje przekonanie, że urządzenia gospodarstwa domowego w których zepsuje się elektronika są do wyrzucenia albo koszt naprawy przewyższa zakup nowego urządzenia. Jeśli wezwiecie fachowca w przypadku zepsutej pralki, jest duże prawdopodobieństwo, że oznajmi, że winny jest programator, a programator Whirlpool jest nie do kupienia. Zapytajcie wtedy o model i sami zweryfikujcie jego dostępność w sklepie internetowym lub sklepie specjalistycznym. Dodatkowo będziecie mogli zapoznać się z cenami i ocenić koszt wymiany - tutaj. Brak znajomości cen jest niezwykle często wykorzystywana przez wyrachowanych serwisantów. Jeżeli już zdecydujecie się powierzyć im zakup i wymianę zepsutej części, poproście o potwierdzenie zakupu oraz o gwarancję.


Bądźcie czujni i nie dajcie się oszukać przez nieuczciwych fachowców, którzy bez oporu wykorzystają waszą naiwność, bo wiedzą, że gdy coś przestaje działać w najmniej oczekiwanym momencie, jesteście w stanie zapłacić każdą cenę, żeby jak najszybciej pozbyć się problemu. Podzwońcie dodatkowo po kilku punktach napraw, aby porównać ceny.

Tags: krajalnice, Urządzenia, programator