Jak kupić telefon? Na co zwrócić uwagę, żeby nasz wybór był najbardziej właściwy? Co jest w tej kwestii najważniejsze?

Posted on 10/04/2019 10:19pm

Nabycie nowego telefonu to dość często bardzo ważna decyzja. Zanim się na nią zdecydujemy dobrze wiedzieć, na co zwracać uwagę, w jaki sposób jesteśmy w stanie ominąć pozorne promocje, aby nasz telefon nie okazał się czymś lichym i nietrwałym.


sony xperia
Author: John Karakatsanis
Source: http://www.flickr.com
Rzeczywiście najważniejsza jest obudowa, ale to coś zdecydowanie więcej niż rozmyślanie nad jej kolorem a także rodzajem użytego materiału. Materiał ma ogromne znaczenie, lecz jeszcze bardziej ważne jest to, czy chcemy kupić telefon z dostępem do baterii, w którym występuje dość charakterystyczna zdejmowana tylna ściana obudowy, czy jest to dla nas niezbyt istotna funkcja. Otwarty dostęp do baterii umożliwia szybką i bezproblemową wymianę baterii na inne, przykładowo w trasie, jak nie posiadamy ładowarki. W tym sensie dobry wybór to Xperia z, ale jesteśmy w stanie także pomyśleć o takich samych modelach, które mają troszkę odmienne funkcje, ale akurat tego rodzaju walor pozostaje niezmienny, jak Xperia z1 compact. Koniecznie sprawdź: kliknij i sprawdź.
xperia
Author: John Karakatsanis
Source: http://www.flickr.com

Na pewno najlepiej sprawdzić przed zakupem, jak telefon leży w dłoni, czy łatwa będzie jego obsługa z użyciem tylko jednej ręki. To faktycznie ważna kwestia w codziennym życiu i takie cechy posiadają najlepsze telefony marki Sony, jak Xperia e4. Najlepsze wymiary ekranu, co oznacza takie, które oferują komfort użytkowania mieszczą się w zakresie od 3,5” do 5”.


Przykładowo bardzo dobra jest Xperia m4 aqua w wymiarze 5”, jaka bardzo dobrze leży w dłoni. Z pewnością zaś powinniśmy uważać na większych rozmiarów telefony, takie powyżej 5,5 cala - o czym warto wiedzieć. Bardzo ważna dla każdego z użytkowników jest ilość pamięci. To nie wyłącznie miejsce na aplikacje, lecz też na nasze własne zdjęcia lub pliki wideo. Miejmy na uwadze, że w niektórych urządzeniach szczególnie pliki video bardzo szybko zabierają wolne miejsce. Najkorzystniej wyszukać telefon, jaki ma co najmniej osiem GB miejsca na pliki, a ponadto posiada slot na kartę microSD, dzięki której w razie wymagań bardzo szybko powiększymy ilość wolnego dla nas miejsca. To jest rzeczywiście niezbędne i warto pamiętać, iż jest taka możliwość. Może się to okazać dla nas bardzo dobre, gdy zabraknie nam miejsca na istotne dane.

Tags: komfort, smartfon, microSD