Jak kupić odpowiednio telewizor dla siebie czyli szybki przegląd oferowanych obecnie urządzeń

Posted on 17/07/2019 7:41am

Jednym z najczęściej używanych urządzeń elektronicznych w naszych domach i mieszkaniach są telewizory. W ostatnich latach znacznie zmieniły się technologie używane podczas ich produkowania, miejsce potężnych, pękatych modeli z kineskopową lampą zajęły płaskie, bardzo zgrabne modele LED, LCD albo plazmowe. Wszystkie one wyglądają podobnie, ale poszczególne modele mogą się różnić sporo możliwościami, obrazem i parametrami, a co będzie się z tym wiązać, także cenami.


telewizor
Author: Philips
Source: Philips
Tanie i w związku z tym najchętniej wybierane są telewizory samsung mające matrycę LCD. Jakość obrazu w nich nie jest najlepsza, posiadają też niezbyt szeroki kąt widzenia, jednak dla ludzi nie mających zbyt dużych wymagań świetnie spełnią swoje zadanie.

Powyższy ciekawy artykuł tworzyliśmy dla Ciebie bardzo pieczołowicie. Sądzimy, że Ci się spodoba i zajrzysz na naszą następną stronę.

Ogromną zaletą telewizorów wykonanych w tej technologii jest niska cena, dzisiaj dość dobry samsung tv o przekątnej czterdziestu cali zakupić można za mniej niż dwa tysiące złotych, co tak naprawdę kilka lat temu było nie do pomyślenia - telewizory Sony.

Znacznie lepszą jakość obrazu, ładniejsze wyświetlanie czerni i jakość kolorów zapewniają plazmowe modele. Są one nieco droższe od telewizorów LCD, ale zapewniają dużo lepsze parametry, co na pewno docenią wielbiciele dobrego filmu czy amatorzy sportu. Nie występuje w nich także problem z kątami widzenia, dzięki czemu obraz jest zawsze widoczny ze wszystkich miejsc w danym pomieszczeniu, a także problemów z rozmazywaniem przy bardziej dynamicznych scenach.


telewizor
Author: Tabasco PR
Source: Tabasco PR
Bardzo popularne wśród konsumentów z tej rodziny urządzeń są telewizory sony, firma ta od lat przoduje jeżeli chodzi o wykorzystywanie w oferowanych urządzeniach najnowszych technologii. Najdroższymi, choć zyskującymi coraz większą popularność telewizorami są telewizory LED. Gromadzą one w sobie wszystkie zalety poprzedników, a oprócz tego są bardzo cienkie, przez co bardzo elegancko prezentują się w każdym salonie. Urządzenia LG oparte o tę technologię bez przerwy są dość drogie, ale różnice pomiędzy innymi odmianami cały czas się zmniejszają i spodziewać się należy, że w najbliższym czasie ceny mogą spaść - nowe produkty.

Tags: telewizor, obraz, technologia, matryca