Podstawowe zasady i regulacje prawne które obowiązują osoby sterujące dronami stosowanymi do filmowania oraz fotografowania

Posted on 23/11/2020 11:44am

Ostatnie kilka lat to ogromny wysyp najróżniejszych latających sprzętów, popularnie nazywanych dronami. W przemyśle i wojskowości od wielu lat wykorzystywane są ich wielkie zalety, jednak do niedawna jeszcze drony były bardzo drogie i ciężkie do zdobycia. Dzisiaj, gdy prostego drona zakupić już można za kilkadziesiąt złotych, a za półtora tysiąca można dostać dość zaawansowany sprzęt, to i ceny i dostępność już taką przeszkodą nie są. Dlatego też coraz więcej ludzi będzie je kupować w charakterze zwykłych zabawek, lecz są też tacy, którzy wykorzystują je w swojej pracy.
dron
Author: Jorge Sanz
Source: http://www.flickr.com
Dzięki rozpowszechnieniu tych urządzeń bardzo rozszerzyły się możliwości wykonywania zdjęć i filmowania rozmaitych imprez i uroczystości. Obecnie dostępne drony do filmowania, przykładowo nowy DJI Phantom 4: , pozwalają na podpięcie zaawansowanej kamery lub wymiennie, i obsługę tego wszystkiego przez osobę obsługującą. Dzięki temu można otrzymać fantastyczne ujęcia z dużej wysokości, jest więc zrozumiałe, że usługi takie cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem.Filmowanie z powietrza może być doskonałym sposobem na rozszerzenie zakresu wykonywanych usług, lecz aby robić to całkowicie legalnie należy spełnić pewne warunki. Przede wszystkim należy zakupić odpowiedniego drona, który poradzi sobie z przymocowaną kamerą.

Chcesz odnaleźć inne tego rodzaju materiały? Jeśli tak, ta wskazówka z www (https://vapehouse.pl/pl/c/Tytoniowe/103) jest warta uwagi, ponieważ odnosi się do analogicznej tematyki.

Z powodu bezpieczeństwa należy kupować urządzenia niezawodne, bo w razie jakieś awarii nie tylko sprzęt może całkowicie się zniszczyć, lecz również istnieje niebezpieczeństwo jakiś wypadków wśród na ziemi.

W najnowszym artykule: .

Przy usługach komercyjnych konieczne jest posiadanie licencji, potwierdzającej umiejętności sterowania dronem i znajomość przepisów lotniczych. Póki co nie potrzeba licencji w przypadku lotów małymi dronami i niekomercyjnych, ale plany zaczynają iść w tym kierunku, żeby wszyscy operatorzy musieli taki dokument mieć. W przypadku nagrywania różnych uroczystości trzeba zadbać jeszcze o kilka spraw.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na ten temat, kliknij na odnośnik do www (https://timebutik.pl/zegarki-damskie-adidas-c-1_22.html) - informacje w tym miejscu zawarte są bardzo ciekawe.

Pierwszą z nich będzie otrzymanie pozwolenia na latanie nad danym terenem, a drugą zgoda na możliwość rozpowszechniania wizerunku osób, które się filmuje.

Tags: kamera, ujęcia, drony