Fachowe nagrywanie krótkich form - jakie urządzenia warto zakupić?

Posted on 08/01/2022 7:41am

W dzisiejszych czasach bardzo popularne są krótkie formy filmowe umieszczane na znanych portalach. W związku z tym ludzie prześcigają się w oryginalnych pomysłach na ciekawe videoblogi, filmiki czy inne krótkie formy. Prócz przekazu z całą pewnością najważniejsza jest także jakość.


bmx
Author: Eli Christman
Source: http://www.flickr.com
O wiele lepiej ogląda się obrazy o wysokiej jakości. Warto przywiązywać do tego wagę. Z dnia na dzień coraz większą popularnością cieszą się relacje z podróży, rejestrowanie ciekawie spędzonego dnia lub ekstremalnych sportów - jakim sprzętem nagrywać?

Jeżeli cały dzień mamy zamiar chodzić z kamerą, duże i ciężkie sprzęty mogą się nie sprawdzić. Dlatego też prawdziwym hitem są niewielkie przenośne kamery, które wytrzymają wiele zjawisk pogodowych i innych utrudnień. Mowa tu przykładowo o GoPro Hero. Bez problemu przyczepimy są do specjalnych pasów na dłoni, klatce piersiowej albo na kasku. Jest rzeczywiście lekka. W dodatku działa również pod wodą. Nagranie takim sprzętem to realna przyjemność. Jeśli wykonujemy bardzo ciekawe produkcje, odpowiednim (aczkolwiek bardzo drogim) gadżetem będzie również pilot wi-fi, który może sterować kilkoma urządzeniami. Dzięki takim urządzeniom można zarejestrować coś bardzo niesamowitego.

Pasjonuje Cię tego rodzaju tematyka? Jeśli tak, to zobacz polecane info (https://www.all-secure.pl/systemy-alarmowe-gdynia.html) podobnych artykułów, gdyż one zapewne także są warte Twojej uwagi.

To nie wszystko! Jeżeli chcielibyśmy robić ujęcia z góry, idealny będzie quadrokopter (DJI Phantom), do którego można zamontować GoPro Hero. To sterowane przy pomocy pilota urządzenie sprawi, że bezproblemowo uniesiemy naszą kamerę do góry i zrobimy doskonałe ujęcia. Ma ono niezwykle dużo zautomatyzowanych ułatwień, przykładowo sygnalizację rozładowania, urządzenie samodzielnie zlatuje na powierzchnię, powoli, żeby nie dokonać uszkodzeń. Dodatkowo świecące diody pozwalają nam widzieć, w jakich miejscach jest dokładnie quadrokopter i w którą stronę się ustawił. Dwa omówione urządzenia będą na pewno idealnym rozwiązaniem dla każdego, kto chce nagrywać niesamowite obrazy i rejestrować rzeczy w sposób naprawdę niezwykły. Rzecz jasna kupno należy dobrze przemyśleć, gdyż sprzęty są kosztowne i jeżeli nie mają być ciągle używane, nabycie może być stratą pieniędzy.


Kamera sportowa i smartfon
Author: Robert Couse-Baker
Source: http://www.flickr.com
Jasne jest, że takiego rodzaju urządzenia (Camonboard) są odpowiednie nie tylko dla osób, które nagrywają filmy na użytek Internetu, jednak taka działalność rozwija się aktualnie naprawdę bardzo szybko, w związku z tym powstające projekty muszą być bardzo ciekawe, aby zostały dostrzeżone. Dodatkowo profesjonaliści przywiązują ogromną uwagę do jakości swoich utworów, więc używany sprzęt jest coraz lepszy. Jeśli robimy coś z pełnym zaangażowaniem, na pewno zostaniemy dostrzeżeni, a zwykła pasja może stać się również sposobem na życie. To doskonała okazja, aby spróbować spełnić swoje marzenia.

Tags: projekt, sporty ekstremalne, ujęcie, filmik