Dobre obiektywy do aparatu. Sprzęt fotograficzne warte polecenia

Posted on 22/10/2020 8:25am

Obiektyw fotograficzny jest tą częścią aparatu, która stanowi zintegrowany system który zawiera jedną bądź więcej soczewek i ma na celu skupianie obrazu na matrycy albo błonie światłoczułej. Obiektywy mogą być na stałe dołączone do korpusu aparatu lub być ich wymiennym elementem. Posiadają zazwyczaj w stabilizację obrazu oraz mechanizm doboru przysłony, dzięki czemu regulowana jest ilość światła przepuszczana do wnętrza aparatu, gdzie na błonie światłoczułej lub matrycy uwiecznia się obraz.

Fotograf podczas pracy
Author: cjmartin
Source: http://www.flickr.com
Do najważniejszych funkcji obiektywu fotograficznego należy odpowiednie ogniskowanie promieniowania światła, wpadającego przez wmontowane w jego wnętrzu soczewki. Nowoczesne obiektywy wyposaża się oprócz tego w powłokę przeciwodblaskową. W chwili obecnej obiektywy mają również kilka wysokiej jakości soczewek, w części klejonych, pogrupowanych w człony i o rozmaitych ogniskowych, które mają za zadanie rozpraszać albo skupiać światło, korygować niedoskonałości obrazu lub dji osmo pocket 2 - cena go zniekształcać, w zależności od upodobań fotografa.Sigma 17-70 mm to obiektyw do codziennego użytku, wykorzystywany głównie do ogólnych potrzeb fotograficznych, zobacz specyfikację . Doskonale nadaje się do migawek z podróży czy życia rodzinnego, ale poradzi sobie także z nieco bardziej twórczymi zadaniami. Sigma 17-70 mm ma spełniać funkcję przyrządu, który fotograf nosi przy sobie ciągle. Gwarantuje on szybką pracę i wygodną obsługę, przez co zadowoli nawet najbardziej wymagających użytkowników. Trzy soczewki asferyczne, w tym dwustronna soczewka asferyczna, zbudowane wg najnowszych koncepcji zapobiegają i korygują wszelkie aberracje, wraz z z astygmatyzmem i gwarantują wysoką jakość obrazów w zakresie przybliżeń.Obiektyw jest wyposażony w autorską funkcję stabilizatora optycznego. Zapewnia on skuteczną korekcję rzędu ok. 4 przysłon, co pozwala ograniczyć wstrząsy kamery nawet w fotografii z zakresu makro, w przypadku jakiej łatwo dostrzec nawet najmniej widoczne rozmazania.

W korpusie obiektywu Sigma 17-70 użyty został nowy materiał - kompozyt stabilny termicznie, charakteryzujący się niezwykle niską kurczliwością przy zmianie temperatury oraz dużą stabilnością. W porównaniu ze standardowo stosowanym poliwęglanem, TSC cechuje się o 25% większą elastycznością. Ze względu na małą termokurczliwość tworzywo dobrze łączy się z elementami metalowymi, co przekłada się na wyższą jakość wykonania. Zastosowanie TSC umożliwiło też zmniejszenie pierścienia powiększenia i skali. Obiektyw Sigma 17-70 posiada mosiężne mocowanie do bagnetu, gwarantujące wysoką dokładność i solidność. Jego powierzchnia jest poddawana specjalnej obróbce wzmacniającej, by zapewnić wysoką jakość obiektywu, gwarantującą - długoletnie użytkowanie.

Tags: kamery, obiektyw, obiektywy, fotograf