Czemu obecnie tak często zmienia się telefony komórkowe, jak sprawnie da się przedłużyć umowę z operatorem.

Posted on 30/10/2020 7:44am

Rynek smartfonów i telefonów komórkowych rozwija się w ogromnym tempie. Co rusz pojawiają się kolejne modele, posiadające wyświetlacz z większą przekątną, mocniejszy procesor czy pojemniejszą pamięć. W praktyce obecnie czas życia typowego telefonu wynosi obecnie około dwóch lat, bo też i tak długo trwa przeciętna umowa, jaką trzeba podpisać z operatorem komórkowym. A że ludzie bardzo się przyzwyczaili do tego, że wraz z nowo podpisaną umową otrzymują kolejny aparat, to firmy telekomunikacyjne tak naprawdę nie będą mieli innej możliwości, jak te telefony przy przedłużeniu dawać.
galaxy
Author: liketearsintherain's buddy icon
Source: www.flickr.com
Rzecz jasna nie będzie to dotyczyć to każdej taryfy, bo niektóre z nich obowiązują bez nowego sprzętu, ani też kart przedpłaconych, z których jedną z najpopularniejszych jest play fresh. Lecz w dużej części jakiś telefon można jednak znaleźć, i klient podpisując nową umowę może go otrzymać za niewielką dopłatą. Oczywiście trzeba mieć świadomość tego, że w rzeczywistości nowego smartfona G8 nie dostanie się za darmo czy za symboliczną złotówkę, ale będzie trzeba za niego zapłacić - z łatwością porównasz telefony. Może to być albo w formie większego albo w początkowej opłacie, jednak najczęściej operator do tego interesu nie dołoży.
play fresh
Author: Creative Technology
Source: Creative Technology
g8
Author: annieo76
Source: http://www.flickr.com/photos/nelanah/381421012/sizes/l/
Obecnie coraz bardziej jest promowany pośród operatorów komórkowych internetowy kanał sprzedaży, zamiast załatwiania wszystkiego z konsultantem. Po pierwsze w serwisie internetowym klient liczyć może na dużo korzystniejsze ceny. Jeżeli na przykład za najnowszy Samsung Galaxy miałby dodatkowo dopłacić dwieście złotych, to w internecie będzie już tylko kilkadziesiąt lub [Fire TMS] jeszcze mniej - . Kolejną zaletą takich umów przez internet i składania zamówień jest możliwość bardzo dokładnego sprawdzenia parametrów.
Można sobie na przykład wybrać parę modeli aparatów, nacisnąć przycisk porównaj telefony i po paru chwilach dostanie się kompletne zestawienie wszystkich funkcji i możliwości, jakie one mają. Dzięki temu można dokładnie zobaczyć, czym się charakteryzuje konkretny model telefonu i dowiedzieć się, czy będzie on spełniał wszystkie oczekiwania.

Tags: czas, komplet, klienci, wymagania