Dlaczego tak ważne w życiu są porady? Co one nam gwarantują? Czemu dobrze zawsze ich słuchać?

Posted on 18/01/2019 9:11pm

W życiu różnie bywa, raz jest źle, raz bardziej korzystnie, a już na pewno także są te dni, iż nic się wielkiego nie wydarzyło, po prostu sobie żyjemy, wykonujemy swoją pracę, mamy swoje przyzwyczajenia, rytuały.
Jakkolwiek jest w naszym życiu, zawsze powinniśmy wiedzieć jak najwięcej, gdyż dzięki temu prościej się funkcjonuje i również jesteśmy w stanie podejść z dystansem do różnorodnych spraw.


To naprawdę pomaga wielu osobom, bo zamiast się z czymś męczyć, zadręczać, bardziej korzystniej od razu sięgnąć po odpowiednią pomoc. Prym tu wiodą porady, dzięki którym osoby bardziej doświadczone dzielą się z innymi swoją wiedzą, którą zdobywali przez różne etapy życia. To naprawdę ważne, ponieważ po co zastanawiać się nad tym samym, skoro ktoś już przed nami zyskał odpowiedź na konkretną kwestię?


Cloud computing
Author: Bernard Goldbach
Source: http://www.flickr.com


Dlatego tak ważne jest, aby słuchać rodziców a także starszego rodzeństwa, ponieważ mają oni dłuższy staż, większe doświadczenie, przebyli etapy, do których dopiero my się przymierzamy. Jednocześnie warto podejść do tej wiedzy krytycznie, gdyż świat ulega zmianie i niektóre, nawet najbardziej pewne porady mogą się dezuaktualizować. Identycznie korzystnie słuchać doświadczonych osób z branży, w której się obracamy, ponieważ jesteśmy w stanie szybciej awansować, a z pewnością zyskać dodatkową, konieczną wiedzę niezbędną w rozwoju.
To jest bardzo ważne, gdyż tak naprawdę dzięki tym poradom jesteśmy w stanie się posunąć do przodu błyskawiczniej, niż korzystając z pozostałych sposobów, na przykład czytając publikacje branżowe czy jeżdżąc na konferencje. Rady zaufanej osoby z firmy to najbardziej optymalny sposób, aby szybko dowiedzieć się czegoś, co pomoże nam na dalszej ścieżce kariery.

Tags: dom, rzeczy, moc, firm