Czym są filtry HEPA, z jakiego materiału są one zrobione i w jakim miejscu mają one swe zastosowanie?

Posted on 17/12/2020 7:51am

Każdy chce, aby jego dom był czysty oraz pachnący czystością. W marketach chemicznych lub z AGD mamy do rozporządzania przeróżne preparaty do mycia pojedynczych miejsc w mieszkaniu.
wyszukiwarka
Author: Trust
Source: Trust


Są także odkurzacze, jakie wydmuchują zdmuchiwane powietrze poza obszar sprzątanego budynku.


Jednak można by zrobić coś jeszcze, co posiada ogromne znaczenie dla np. osób posiadających alergię. Można założyć w swoim lokalu tzw. filtry HEPA, czyli jedne z najbardziej niezawodnych filtrów, które kiedykolwiek wymyślił osobnik. A należy powiedzieć, że filtry HEPA wymyślił nie byle kto, czyli NASA. Wszakże po kolei: filtry HEPA są w stanie wstrzymać nawet do 99,97% nieczystości, wliczając w to kurz, komórki bakterii, pierwotniaków, grzybów i nawet wirusy. A wydawać by się mogło, że idzie wyłącznie o zwykłe szkło. Tak, szkło, gdyż filtry HEPA są wytworzone ze spiekanego szkła i ma pory rozpiętości 0,3µm, dzięki jakim prawdopodobne jest filtrowanie powietrza. Budowa (wkład z włókna szklanego) tego typu towarów jak filtry HEPA sprowadza się do trzech powłok, w tym jedna warstwa ma za zadanie pochłaniać zapachy.

Interesuje Cię omawiany wątek? Jeżeli tak, to pod tym linkiem (https://tokarnia-sosenka.com.pl/bombki-plastikowe-decoupage) znajdziesz podobne interesujące informacje, których nie stracisz z pamięci przez długi czas.

Powłoki są ze sobą złączone przy pomocy sztucznych żywic.


dom - fotos
Author: richardhe51067
Source: http://www.flickr.com


filtry hepa
Author: tagcoor 5_3
Source: http://www.flickr.com


Gdzie dokładnie filtry HEPA mają swe wykorzystanie? Otóż filtry HEPA używa się np. w odkurzaczach czy w systemach klimy.
Z baczności na to, że filtry HEPA można by instalować również w odkurzaczach workowych, jak i nie posiadających worków, to ich wykorzystanie w większości wypadków nie stawia nas przed koniecznością zakupu kolejnego odkurzacza. Przeto też nie winniśmy na filtrach oszczędzać nawet, jeśli ludźmi posiadającymi alergię nie jesteśmy.

Tags: stal, pomoc, powietrze, market