Czy przechodzony komputer jest już na pewno do wyrzucenia? Zdaje się, że nie. Potrzeba nieznacznych ulepszeń, ażeby uzyskał nową jakość

Posted on 12/01/2021 10:51am

Inwestując parę złotych, możecie tchnąć w waszego starego kompa nowe życie – starczy zamontować odpowiednie podzespoły.

Jak nie pragniecie zmieniać przeznaczenia starego komputera, tylko wciąż korzystać z niego jako z najbardziej istotnej maszyny, musicie wykonać przemyślany upgrade sprzętu. Mamy właściwe rozwiązania dla każdego rodzaju sprzętu.

Jak jesteśmy w stanie poprawić komputer biurowy? Prosty komputer biurowy powinien spełniać tylko najprostsze wymagania, gdyż nie służy do innych rzeczy oprócz pisania, obsługi poczty i surfowania po Internecie. Z reguły starczy zamontować w nim więcej pamięci operacyjnej – od 2 do 4 gigabajtów. Jeśli trudnością jest szybkość uruchamiania programów, to wielkie przyspieszenie zapewni montaż małego SSD w rozmiarze 32 GB.

strona wyświetlona na laptopie
Author: Adam Lehman
Source: http://www.flickr.com
Trochę inna sprawa to komputer multimedialny. Wymagania wobec komputera do oglądania filmów oraz fotografii są trochę wyższe niż wobec biurowego peceta. Także tutaj idealnym rozwiązaniem będzie 4 GB pamięci operacyjnej. SSD zaś musi zagwarantować dość miejsca na aplikacje multimedialne, lecz sześćdziesiąt cztery Gigabajty to większa liczba niż dosyć, bo do zapisania muzyki oraz filmów starczy klasyczny dysk twardy. Można również kupić niedrogą kartę graficzną normalnej klasy, bo coraz większa ilość programów stosuje GPU do akceleracji sprzętowej, odciążając w ten sposób procesor główny (CPU).

Z pewnością inną sprawą jest komputer dla gracza. Komputer dla gracza potrzebuje mocy, mocy i i to bardzo dużo mocy. Potrzebna będzie dopasowana nowa płyta główna oraz nowa karta graficzna. Zdecydowanie, żeby nie spowalniać peceta przyda się jeszcze napęd SSD (chociażby sześćdziesiąt cztery Gigabajty). Miej więc na uwadze, że czasami taki komputer jest jeszcze przydatny. Jeśli takiego rodzaju wymagasz to sprawdź komputery używane Wrocław.

Komputer marki Apple
Author: Johan Larsson
Source: http://www.flickr.com
Jeżeli zaś już Twój sprzęt do niczego się nie nadaje to jesteś w stanie z niego na przykład zrobić wentylator.

Zaintrygował Cię ten frapujący wpis? Masz ochotę poznać jego ekstra źródło (http://www.gohero.pl/pl/n/GoProsfera-50-czy-istnieje-realna-konkurencja-dla-DJI/54)? Zatem chcemy zaoferować Ci przejrzenie nowej strony.

W jaki sposób? Żeby poczuć chłodną świeżość w upalne dni, wcale nie powinniście kupować klimatyzatora. Parę ruchów trzeba, ażeby ze starego wentylatora CPU wykonać stołowy wentylator. Oto co należy zrobić: odetnijcie koniec kabla USB i uwolnijcie czarny oraz czerwony kabel z izolacji. Takie same kroki powtórzcie w przypadku wentylatora. Aktualnie musicie tylko połączyć ze sobą przewody oraz odpowiednio je zaizolować. Ważna uwaga: nie każdy wentylator (rekuperator ścienny) będzie pracował po złączeniu do gniazda USB komputera – tu pomoże tylko metoda prób i błędów.

Tags: komputer, montaż, sprzęt