Czy dane na naszym komputerze są bezpieczne? W jaki sposób zabezpieczyć istotne dane przed utratą lub dostaniem się w niepowołane ręce?

Posted on 10/02/2019 8:19am

Obecnie człowiek właściwie nie jest w stanie obyć się bez różnego rodzaju elektroniki. Różnych gadżetów jest naprawdę dużo na rynku, jednak wciąż choćby do pracy używane są laptopy lub też komputery stacjonarne. Rzecz jasna wydajność tego typu sprzętów jest lepsza aniżeli jeszcze kilka lat wstecz. Stele wymyśla się coraz to nowe udogodnienia, które sprawiają, iż korzystanie z tego typu urządzeń jest wygodniejsze.

pliki, chmura, dane
Author: Chris Potter
Source: http://www.flickr.com
Szczególnie jak chodzi o sprzęt do pracy ogromnie ważnym zadaniem jest składowanie danych. W związku z tym, iż wciąż częściej słyszymy o incydentach kradzieży różnych ważnych informacji, zabezpieczenie takich danych jest niezwykle istotną rzeczą. Jak zatem w bezpieczny sposób można ważne dla nas dane przechowywać? Jakie są możliwości ochrony ich?Także najnowszy sprzęt może zostać skradziony, mieć wirusa albo też ulec uszkodzeniu. W takim wypadku jest niebezpieczeństwo, że zgromadzone na nim dane zostaną niestety utracone. Na wypadek kradzieży warto zabezpieczyć się przez zaszyfrowanie danych dysku twardego. Natomiast ciężkie do odgadnięcia hasło będzie także ochroną przed dostaniem się na nasze konto kogoś niepowołanego.

Jak chodzi o zapisywanie danych, to wciąż częściej mówi się o niedoskonałości klasycznych dysków albo też różnego rodzaju nośników danych.

Aby poszerzyć wiedzę na opisywany wątek obejrzyj stronę (https://vectorsoft.pl/news/zamow-bricscad-i-zgarnij-manipulator-3d/), która zawiera fascynujące dane na ten temat - wystarczy kliknąć.

W końcu tracą swoje właściwości i istnieje niebezpieczeństwo utracenia ważnych informacji. Dobrym rozwiązaniem mogą być pliki w chmurze- przekonaj się: pliki w postaci chmury. Coraz bardziej popularne obecnie, bo przechowywanie informacji w wirtualnym serwerze sprawia, iż nie potrzebujemy dodatkowych, psujących się gadżetów. Możemy znaleźć zarówno wirtualne serwery płatne oraz bez dodatkowych kosztów. Taki wirtualny Centos server jednak nie należy do nas tylko do firmy z zewnątrz, dlatego też wysyłamy nasze dane na obcy serwer. Z tego powodu trzeba sprawdzić na ile godna zaufania jest dana oferta- .

cloudcomputing, chmura, dane
Author: www.cloudia.pl
Source: www.cloudia.pl
Jak chodzi o bezpieczeństwo komputera trzeba zainstalować dobry antywirus. Niestety ale możliwości wirusów dziś są ogromne. Czasem nie zdajemy sobie sprawy z niebezpieczeństwa, które niosą ze sobą wirusy. Mogą one wykraść nasze informacje z komputera albo choćby usunąć część naszej pracy. Posiadanie antywirusa to już konieczność, o jakiej nie należy zapominać. Należy też pamiętać o aktualizowaniu takiego oprogramowania, ażeby doskonale spełniało swoją rolę. To jedynie kilka wskazówek, natomiast wartych zapamiętania i stosowania zawsze.

Tags: komputery, oprogramowanie, dane