Co prezentują obecnie drony, wykaz najpopularniejszych ich typów jakie są dostępne w sklepach.

Posted on 02/07/2019 7:21am

Drony od jakiegoś czasu wtargnęły przebojem w nasze życie. Wcześniej urządzenia takie były wykorzystywane głównie przez wojsko, a jak to z wojskowymi technologiami bywało, ich koszty do najniższych nie należały. Tymczasem od paru lat bez żadnego problemu kupić można w sklepach latające urządzenia, które mogą kosztować od stu złotych do ponad kilkudziesięciu tysięcy.


Pierwsze wymienione drony
dron
Author: Dave Lauretti
Source: http://www.flickr.com
to po prostu zabawki, chociaż i nimi można latać całkiem przyjemnie. Za to drony z górnej półki to bardzo profesjonalne urządzenia, które potrafią niekiedy udźwignąć kilka kilogramów i mające możliwość latania przez długi okres czasu. Za kwotę około tysiąca złotych można już kupić ciekawie wyposażonego drona, jaki posłuży nie tylko jako zabawka, ale również sprawdzi się przykładowo przy robieniu zdjęć czy filmowaniu. Drony za cenę powyżej trzech tysięcy pozwolą już na to, aby nie tylko podnieść kamerę lub aparat, lecz również sterować nimi całkowicie niezależnie od samego urządzenia latającego. Możliwości takie są bardzo przydatnej, jeżeli będzie się na przykład chciało kręcić coś z powietrza.
Właśnie w takim zakresie cenowym mieści się bardzo zaawansowany DJI Dron Phantom 3 Advanced. Wyposażony on jest w cztery śmigła, zatem jest zaliczany do grupy quadocopterów. Waga jego to około kilogram, przez co może bez problemów podnieść nawet zaawansowany aparat albo kamerę
dron z kamerą
Author: Peter Linehan
Source: http://www.flickr.com
.


Drony z tej rodziny mają zaawansowane możliwości sterujące, przy pomocy lokalizatora GPS umożliwiają bardzo precyzyjne ustalenie położenia drona, a co za tym idzie gwarantują wysoki poziom bezpieczeństwa i sterowania samym lotem. Jeszcze wyższą półkę cenową, lecz również znacznie większe możliwości prezentuje 3DR Dron Solo. Cena jego na dzień dzisiejszy oscyluje w okolicach 7 tysięcy złotych, przeznaczony jest on przede wszystkim do wydajnego filmowania. Urządzenie to ma programowalny w dużym zakresie, z jednoczesnym niezwykle prostym, intuicyjnym sterowaniem. Dedykowany jest dla klientów, jacy będą chcieli skupić się na tym, aby wykonać ujęcie w najlepszej jakości, a nie na sterowaniu samą maszyną.

Tags: urządzenie, GPS, aparat