Co lepiej wybrać - billboard czy telebim? Jakiego rodzaju zalety oferuje jedno oraz drugie rozwiązanie? Co jest najbardziej istotne?

Posted on 09/04/2020 7:31am

Wielu z nas myśli, co wybrać, co będzie lepsze billboard czy telebim? Tak naprawdę na tego typu pytanie nie ma jednej odpowiedzi, bo jedno, jak i drugie rozwiązanie ma swoje zalety oraz wady.
sieć telebimów
Author: AWBUD Wyroby Betonowe
Source: AWBUD Wyroby Betonowe
Billboard jest nośnikiem reklamy, który posiada znaczące rozmiary, dość często natomiast występuje w postaci tablicy albo plakatu. Billboardy są dość często podświetlane, aby były zauważane, kiedy już jest ciemno. Rozmiary są różne, jest więc format europejski, jak i citylighty o większych rozmiarach, które znajdują się na wiatach przystanków a także latarniach. Większe billboardy spotykane są w metrze, a największe o rozmiarach od 50 do 300 metrów kwadratowych określamy jako megaboardy i spotykane są najczęściej w dużych miastach.
Telebim, a również sieć telebimów to ważny nośnik reklamy w formie ekranu wizyjnego, jaki jest zbudowany z diod LED.

Pamiętaj o tym, że możesz przejrzeć następne zajmujące posty - należy zaledwie na stronie (https://www.etteplan.com/pl/uslugi/systemy-wbudowane/projektowanie-oprogramowania-wbudowanego) najechać na umieszczony tam link.

Najlepszą przewagą nad wielkoformatowym ekranem plazmowym jest dobrze widoczny obraz, mimo znacznego nasłonecznienia, a jednocześnie wyrazistość, która jest wywołana przez większą jakość powierzchni telebimu - szczegóły.

telebim wrocław
Author: Bitterroot
Source: http://www.flickr.com
Tego typu ekran jesteśmy w stanie montować na zewnątrz, jak reklama outdoorowa, jak i wewnątrz, czyli reklama indoor. Choć telebim to nośnik droższy niż billboard, to jednak najlepiej go wybrać. Lecz żeby był jak najbardziej efektywny powinniśmy pamiętać o jednej, najważniejszej rzeczy, co oznacza lokalizację. Wielu specjalistów uważa, iż najbardziej właściwa lokalizacja telebimu to prawie pewny reklamowy sukces. Tego typu nośniki bardzo korzystnie powinniśmy lokalizować w miejscach, gdzie potencjalny klient spojrzy na ekran.
Najbardziej właściwymi lokalizacjami są miejsca wzdłuż dróg przelotowych, jakie charakteryzują się wielkim ruchem kołowym. Bardzo dobre są również okolice dużych skrzyżowań gdzie jest sygnalizacja świetlna. Jeżeli chodzi o lokalizację to najważniejszych jest parę czynników. Niezbędne jest, by zatrzymać przy naszej reklamie ewentualnego klienta, po to aby ujrzał ekran, gdy jest nasz przekaz. Miejsce musi być dobrane tak, by uwaga odbiorcy była skupiona jak najbardziej, by nic go nie rozpraszało.

By przejrzeć następny ciekawy ważny wpis (http://www.skupwozkow.com.pl/) na wybrany temat, kliknij w ten link — pod nim znajdziesz sporo informacji.

Są konkretne miejsca, jakie zapewniają sukces, na pewno jak telebim Wrocław zapewnia bardzo skuteczną promocję.

Tags: LED, miasta, reklama, budowa