Cloud computing zezwala na wspaniałą ochronę ważnych dla nas danych

Posted on 11/04/2019 5:30pm

Jeszcze całkiem niedawno wszelkie dokumenty okazywały się przechowywane na komputerach, zgrywane na zewnętrzne nośniki, a to nie zapewniało, że nie ulegną zepsuciu, kiedy coś stanie się z nośnikiem, albo kiedy dany komputer ulegnie awarii. Na szczęście dzisiaj znacznie lepiej znana i rozpowszechniona jest usługa cloud computing, a więc tak zwana chmura obliczeniowa.
Znacznie więcej osób wykorzystuje z możliwości jakie oferuje cloud computing

cloud computing
Author: www.cloudia.pl
Source: www.cloudia.pl
Zamiast trzymać ważne dokumenty na własnym komputerze, przesyłamy je na serwer, który daje nam zewnętrzny zakład, albo który mamy u siebie, jeżeli akurat mamy przedsiębiorstwo. Wszystkie te dokumenty i informacje, które tam wyślemy są niejako zawieszone w internecie i żadna awaria komputera czy serwera nie jest w stanie im zagrozić. Co więcej nieprawdopodobne w tym wszystkim jest to, że dojście do tych dokumentów będziemy posiadali ciągle, bez względu na to gdzie się mieścimy, jeżeli jedynie do naszej dyspozycji będzie komputer i internet.


Pomieści się tam dużo plikówZaletą takiego pomysłu jest nie tylko to, że nasze pliki będą bezpieczne, że będzie miał do nich dojście każdy, komu udostępnimy login i hasło, i że będziemy posiadali do nich dostęp z każdego miejsca, gdzie będziemy przebywali. Ich sporym plusem jest też to, że oferują nam sporo miejsca na trzymanie istotnych dla nas plików, a co się z tym wiąże, nie będziemy musieli tym wszystkim zasypywać własnego komputera spowalniając jego pracę, jak i nie będziemy zmuszeni tego nagrywać na przeróżne nośniki, co będzie zajmowało fizycznie przestrzeń w naszym biurze (strona na temat cloud computing). Bez wątpienia jest to wspaniałe rozwiązanie tak dla osób prywatnych, jak oraz także dla zakładów i znacznie więcej osób rozpoczyna sobie z tego zdawać sprawę.


cloud computing
Author: Chris Potter
Source: http://www.flickr.com
Wciąż zjawiają się nowe miejsca w sieci, które oferują nam przetrzymywanie naszych dokumentów

Chcąc umieścić własne pliki na takiej chmurze, musimy wiedzieć, że zakłady które nam to oferują dzielą się na te, które od lat już są rozpoznawalne z własnej przeróżnej działalności w internecie i na te, które właśnie zaczynają dawać takie usługi (sprawdź ceny). Decydując się na wybór jednej z nich powinniśmy się kierować dostępnością danej usługi, miejscem które jest nam proponowane do zajęcia swoimi plikami, jak oraz także zaufaniem, jakim darzymy konkretną firmę, ponieważ powinniśmy tutaj mieć zupełną pewność, że wszystko co tam wrzucimy będzie bezpieczne.

Tags: komputer, Internet, biuro, informacja